Wieniec w kształcie łodzi czy korony? Takie cuda na dożynkach powiatu płockiego

REKLAMA

PowiązaneTematy

W Bodzanowie powstały małe zielone wyspy – pięknie udekorowane stoiska poszczególnych sołectw z gmin powiatu płockiego. Były też przepyszne wypieki, smakowity chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym czy wiejskie wędliny. Prawdziwy zachwyt wzbudzały natomiast wieńce dożynkowe – w kształcie łodzi, korony papieskiej czy księgi…

To nie były łatwe dożynki. Wiatr, chłód, a potem i deszcz, nie zachęcały do wyjścia z domu. Jeśli już ktoś jednak wyszedł i dotarł na stadion w Bodzanowie, na pewno nie był rozczarowany. Panie z kół gospodyń wiejskich stanęły na wysokości zadania, przygotowując pięknie ozdobione stoiska z przepysznym jedzeniem własnej roboty.

Tłumnie odwiedzający dożynki chętnie korzystali z możliwości bezpłatnego spróbowania tych pyszności. Inni oglądali piękne wieńce dożynkowe, do czego ze sceny zachęcał lider zespołu Bayer Full, Sławomir Świerzyński, prowadzący wydarzenie wraz ze swoją córką i witający licznie przybyłych gości.

– Jeśli kogoś nie wymieniłem albo przekręciłem nazwisko, to możecie również i moje przekręcić – uśmiechał się ze sceny Sławomir Świerzyński. – Możecie na przykład nazywać mnie Świerczewskim – żartował.

Żarty płynęły zresztą ze sceny co chwila. – Witamy Jarosława Kalinowskiego. Jak on świetnie śpiewa… – powiedział wokalista, powodując wybuch śmiechu uczestników dożynek. – Witamy też Waldemara Pawlaka. On z kolei świetnie tańczy – dodał, a zarówno goście, jak i sam wymieniony, żywiołowo zareagowali na żart. – Witam Posła na Sejm Piotra Zgorzelskiego. Piotr, przepraszam, że nie wymieniam wszystkich tytułów przy twoim nazwisku, ale masz ich za dużo – mówił żartobliwie lider Bayer Full.

Oprócz już wymienionych gości, na imprezie aktywnie działali również gospodarze dożynek – starosta płocki Mariusz Bieniek i wójt gminy Bodzanów, Jerzy Staniszewski. Przybyli także m.in. marszałek Adam Struzik, posłanka na Sejm Elżbieta Gapińska czy Radosław Lewandowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku. Nie zabrakło, oczywiście, wójtów poszczególnych gmin powiatu płockiego, przedstawicieli samorządów, instytucji czy pocztów sztandarowych.

Chłodna aura nie schłodziła dobrych humorów uczestników dożynek powiatowych, co najlepiej widać na zdjęciach.

Sponsorami wydarzenia byli: GAZ-SYSTEM S.A., Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, New Holland AGRICULTURE, BudMat oraz Bank Spółdzielczy „Mazowsze”