REKLAMA

Wielkie wydarzenie w płockim teatrze. Srebrne Maski rozdane

REKLAMA

Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski, nagrody za największe osiągnięcia w ostatnim sezonie, przyznawane od 1983 roku. W tym roku nagrodę otrzymało trzech mężczyzn.

23 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia rozpoczęła się w płockim teatrze premiera „Nosorożca” E. Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego, dyrektora teatru. Po spektaklu, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył Henrykowi Błażejczykowi Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, który aktorowi przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Dramatyczny, fot. Waldemar Lewandowski

Marek Walczak i gitarzysta Krzysztof Misiak zostali nagrodzeni za spektakl „Sex, prochy i rock & roll” Erica Bogosiana zrealizowany na scenie kameralnej. Srebrną Maskę otrzymał Krzysztof Małachowski za scenografie do spektakli „Poskromienie złośnicy” oraz „Arszenik i stare koronki”.Małą Złotą Maskę dla pracowników teatru otrzymała Monika Mioduszewska-Olszewska za rozpoczęcie dyskusji w teatrze na temat przemocy domowej po spektaklu „Poskromienie złośnicy”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU