REKLAMA

Wielkie Płockie Kolędowanie. Przed nami rozśpiewany długi weekend

REKLAMA

Katarzyna Jamróz z chórem Minstrel z Małachowianki, rodzina Pospieszalskich, chóry: Kamerton, Wisła, Vox Maiorum, Vox Singers, Pueri et Puellae Plocenses to tylko niektórzy z wykonawców, którzy zaprezentują najpiękniejsze świąteczne pieśni z całego świata podczas Płockiego Kolędowania.

W naszym mieście od kilkunastu lat z powodzeniem organizowane jest Płockie Kolędowanie. Wydarzenie co roku cieszy się popularnością i uznaniem wśród mieszkańców. Podczas imprezy, na którą składają się kilkudniowe koncerty, najlepsze lokalne i ogólnopolskie zespoły prezentują najpiękniejsze kolędy z całego świata.

Tegoroczne Płockie Kolędowanie rozpoczyna się w piątek, 3 stycznia o godz. 19 koncertem w Bazylice Katedralnej. Najpiękniejsze kolędy zaprezentuje Katarzyna Jamróz wraz z chórem Minstrel z Małachowianki. Wystąpią również: Jarosław Domagała – fortepian i kwartet smyczkowy Bemolla pod kierunkiem Bogdana Marciniaka.

W sobotę, 4 stycznia w katedrze wystąpią: Pueri et Puellae Cantores Plocenses, Chór Kamerton, Chór Viva la Musica ze Szkoły Podstawowej nr 23, Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”, Vox Maiorum – Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chór Żeński Szkoły Wyższej Pawła Włodkowica w Płocku, Positive Vibrations – kwartet wokalny (POKiS) oraz Vox Singers – chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Niecodziennym wydarzeniem będzie niedzielny koncert rodziny Pospieszalskich. Ten także odbędzie się w Bazylice Katedralnej. Przed płocczanami zaprezentuje się czternastoosobowa rodzina z dwoma pokoleniami artystów. Pospieszalscy, choć na co dzień aktywni w najróżniejszych zespołach, raz do roku około Bożego Narodzenia występują wspólnie.W swojej karierze zagrali oni wiele koncertów zapraszając do współpracy inne muzyczne rodziny – Steczkowskich, Sojków i Trebuniów. Przed laty to właśnie na koncertach Pospieszalskich, pojawił się góralski kwartet, znany obecnie jako Zakopower. Dziś Pospieszalscy nadal grają z dziećmi, ale tamte małe chłopaki, to już zawodowi muzycy, grający na równi z rodzicami w najróżniejszych zespołach.

Najpiękniejsze polskie pastorałki i kolędy w wykonaniu rodziny Pospieszalskich będzie można wysłuchać w niedzielę, 4 stycznia. Zaprezentowany zostanie repertuar w autorskich opracowaniach muzycznych rodziny, od bardzo wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe kolędowanie, aż do żywiołowych i rockowych aranżacji.  Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

W poniedziałek, 6 stycznia płockie kolędowanie zakończy koncert Eleni, która zaprezentuje najpiękniejsze polskie piosenki świąteczne.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU