REKLAMA

Wielki finał filmów z uczniami w roli głównej

REKLAMA

Trzy szkoły z Płocka i powiatu spotkały się na finałowej Gali w ramach konkursu „Perspektywy BOP” zorganizowanej przez Basell Orlen Polyolefins przy pomocy Inkubatora Innowacji. Konkurs polegał na przygotowaniu najlepszego filmu, który ukazywałby zastosowanie tworzyw sztucznych w codziennym życiu. Do udziału zgłosiło się aż 11 placówek, lecz finalista był tylko jeden.

4 kwietnia w sali kinowej NovegoKina Przedwiośnie odbyła się Gala, która była zwieńczeniem konkursu zorganizowanego przez Basell Orlen Polyolefins. Konkurs zrealizowany został w ramach projektu edukacyjnego „Perspektywy BOP”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadanie przygotować film krótkometrażowy, w którym pokazują zastosowanie tworzyw sztucznych w codziennym życiu. Do konkursu zgłosiło się aż 11 szkół ze scenariuszami, z których komisja wybrała 3 najlepsze: III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku – scenariusz filmu pt. „Kask”, Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku – scenariusz filmu pt. „Sukienka Anity”, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie – scenariusz filmu pt. „Portret Pradziadka”. Każda szkoła wraz z aktorami przygotowała realizację według swojego scenariusza.

fot. PetroNews

O wygranej decydowały odsłony filmików, które można było oglądać na kanale YouTube do 3 kwietnia do godz. 23.59. Rekordową liczbę, bo aż prawie 70 tys. wyświetleń miał film”Kask”, zrealizowany na podstawie scenariusza autorstwa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.

 – Wygranymi w konkursie mogą jednak czuć się wszystkie szkoły, które uczestniczyły w produkcji filmów, ponieważ udział w takim przedsięwzięciu edukacyjnym był dla znakomitej większości uczniów pierwszym tego typu doświadczeniem i wielką przygodą – mówili organizatorzy konkursu.

Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku – scenariusz filmu pt. „Sukienka Anity”. Trzecie miejsce należało do Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie – scenariusz filmu pt. „Portret Pradziadka”. Wykonawcą tej edycji projektu „Perspektywy BOP ” została Fundacja Inkubator Innowacji, która specjalizuje się m.in. w filmowych projektach edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży.

Podczas Gali wszyscy obecni mogli posłuchać również uczniów Szkoły Muzycznej, którzy przenieśli słuchaczy do filmowego świata.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU