REKLAMA

Wiecie, gdzie mieszkał autor „Dziadka do orzechów”? Poznaliśmy ciekawostki o Płocku

REKLAMA

W niedzielę uczestnicy spaceru z cyklu „Odkryj z nami Płock” mieli okazję lepiej poznać artystyczną stronę miasta. Niedługo Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprosi do spaceru Dawną Dzielnicą Żydowską.

18 lipca Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna w ramach cyklu „Odkryj z nami Płock” zaprosiła do poznania „Artystycznego Płocka”. Podczas spaceru można było dowiedzieć się, gdzie mieszkał Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, twórca słynnego opowiadania „Dziadek do orzechów” (mieszkał w Hotelu Berlińskim, dzisiejszym Domu Darmstadt ul. Stary Rynek 8 w Płocku) i gdzie był jeden z pierwszych teatrów w Księstwie Warszawskim.

fot. Wiktor Pleczyński

Nie zabrakło też płockich malarzy i fotografów, którzy z pasją i zapałem uwieczniali miasto i okolicę. Jeden z takich obrazów można zobaczyć na zniszczonej przez ostatnie nawałnice tablicy poświęconej Szlakowi Chopinowskiemu, panoramę Wzgórza Tumskiego uwiecznił rysownik Adolf Kozarski.fot. Wiktor Pleczyński

Płock pojawiał się też niejednokrotnie w poezji. O mieście często w wierszach wspominał Władysław Broniewski, który się tu urodził i wychował. Spacer zakończył się wizytą w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów.

fot. Wiktor Pleczyński

Podczas następnego spaceru z cyklu „Odkryj z nami Płock” (25 lipca, godzina 12, Stary Rynek) uczestnicy będą poznawać Dawną Dzielnicę Żydowską. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU