Weekend pełen atrakcji w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najbliższy weekend w naszym mieście będzie niezwykle intensywny. Atrakcji będzie tak dużo, że tylko najwytrwalsi dadzą radę skorzystać ze wszystkich. 

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

Największą gratkę będą mieli fani sportów motorowych. Sobota i niedziela (4-5 czerwca) to terminy rozgrywania zawodów z serii Drift Masters GP. Podobnie jak w zeszłym roku, impreza odbędzie się na stadionie przy Łukasiewicza 34. Rok temu popisy jeżdżących bokiem do przodu z trybun oglądało kilka tysięcy płocczan. Organizatorzy nie ukrywają, że w tym roku liczą na jeszcze większą frekwencję.

– To stosunkowo młoda i szybko rozwijająca się dyscyplina sportu. Dzięki uprzejmości miasta, możemy po raz kolejny organizować tutaj zawody – mówił Tomasz Chwastek, dyrektor generalny Drift Masters. Do Płocka przyjedzie 40 drifterów, w tym kilkunastu z zagranicy. W finalnej części zawodów udział weźmie 16 z nich. Więcej szczegółów poznamy w najbliższy czwartek. Wiadomo, że oprócz wyścigów drifterów będą też dodatkowe atrakcje, jak np. pokazy ognia. Podobnie jak rok temu, transmisję z zawodów przeprowadzi stacja nSport.

Ryku silników będzie można także posłuchać nad Wisłą i to już od rana. Odbędą się tam bowiem Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych, organizowane przez WOPR. Publiczność będzie mogła podziwiać skutery wszelkiej maści. W niektórych z nich drzemią nawet 500-konne silniki.

– Chcemy też przy okazji promować idee bezpieczeństwa nad wodą. Zawodnicy będą w kaskach, chcemy to nagłośnić, podobnie jak używanie skuterów w stanie trzeźwości – wyjaśniał Piotr Lisocki, wiceprezes płockiego WOPR-u.

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

– Mamy też w planie pokazy flyboarda. To coś w stylu deski snowboardowej, która jest napędzana poprzez napęd skutera wodnego, jest podczepiona do niego rurą. Potrafi wynieść osobę nawet na 15 metrów w górę. Wieczorem odbędzie się pokaz ewolucji na flyboardzie, ok 22. Będzie to bardzo efektowne – zapewniał Maciej Olszewski. W pakiecie będzie też tzw. jetpack, czyli krótko mówiąc – odrzutowy plecak. Zawody odbędą się na wysokości molo.

W międzyczasie odbywać się będzie Jarmark Tumski i Płock Orlen Polish Open, który tym razem obejrzymy na stadionie miejskim. W sobotę, 4 czerwca o 20 w Orlen Arenie polskie szczypiornistki rozegrają mecz eliminacji mistrzostw Europy ze Słowacją.

Wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe w naszym mieście można już śledzić za pomocą aplikacji “Miasto żyje”, dostępnej w sklepie Play. Aplikacja jest wiernym odtworzeniem papierowej wersji miesięcznika kulturalnego, ale posiada też dodatkowe opcje. – Aplikacja może sama wyszukać np. wydarzenia, które mogą nas zainteresować w dany weekend – zachwalał Radosław Malinowski, pełniący obowiązki dyrektora POKiS-u.

– Niejako przy okazji Jarmarku Tumskiego, 3 czerwca o godz. 16, zapraszam do auli urzędu miasta na “Klasówkę z Płocka” – zachęcał prezydent Andrzej Nowakowski.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji