Na nietypowe Walentynki zaprosiło okolicznych mieszkańców i miłośników koni Stado Ogierów w Łącku. 14 lutego odbyły się tam Halowe Zawody Regionalne.

Organizatorzy zadbali nie tylko o nagrody pieniężne dla zwycięzców zawodów czy nagrody rzeczowe, m.in.: biżuterię, kalendarze, kubki z pamiątkowym zdjęciem Stada, piękne obrazy, pasze i kosmetyki dla koni. Dla każdego znalazły się atrakcje – było więc ognisko z kiełbaskami, zabawa z kucykami, ciepły bufet w nowo otwartym barze, którego wystrój przypomina ten rodem z najlepszych westernów.

Odbyły się też zabawy integracyjne dla dzieci, pokaz woltyżerki, goście mieli też możliwość poznania koni różnych ras ze stajni Stada Ogierów. Według szacunków, łąckie Stado Ogierów odwiedziło w niedzielę około tysiąca osób!

W konkursie nr 1 (kuce i duże konie, wys. 60/70 cm) zwyciężyła Aleksandra Zaręba na koniu Wigor, reprezentująca Klub Jeździecki Victoria. Drugie miejsce zajęła Gabriela Janiszewska na koniu Hotrex, a trzecie Gabriela Ratajska na klaczy Helga.

W konkursie nr 2 (kuce i duże konie, wys. 80 cm) pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Dobrowolska na klaczy Łapówka. Za nią na podium uplasowała się Wiktoria Kubisiak na Diamante, trzecie miejsce wywalczyła Gabriela Janiszewska na Hotreksie.

Konkurs nr 3 (dwufazowy, wys. 100 cm) należał do Dariusza Garstki, który pojechał na ogierze Saint Laurent. Drugie miejsce zajęła Maja Synowicz na klaczy Lisa Bona L, a trzecie – Wiktoria Kubisiak na Diamante.

Piąty konkurs (dwufazowy, wys. 110 cm) zwyciężył Grzegorz Kubiak na klaczy Luna, reprezentujący Sobieski Jumping Team. Srebro zdobył Dariusz Garstka na Saint Laurent, natomiast brąz – Grzegorz Kubiak na ogierze Anarion.

Ostatni konkurs (wys. 120 cm) wygrała Gabriela Drózd z Aldragho, która pojechała na klaczy Kasandra. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kubiak na ogierze Sarcus, trzecie również Grzegorz Kubiak, tym razem na klaczy Luna, czwarte zdobył Dariusz Garstka na Eposie, natomiast piąte – Maja Friedman na wałachu Sweet Noise-M.

W piątym i szóstym konkursie za pierwsze miejsca przewidziane były nagrody finansowe. Sędzią głównym zawodów była Joanna Gawłowska, gospodarzem tory – Mieczysław Podgórski. Nagrody zwycięzcom wręczał również prezes Stada Ogierów w Łącku, Adam Mazurkiewicz.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji