Walcz! Dobij! – walka na miecze przed ratuszem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W upalny wieczór Płock cofnął się w czasie. Dokładnie o 777 lat. Przed budynkiem ratusza rozlegał się szczęk metalowej broni, a dwaj rycerze z wysiłkiem uderzali w tarczę przeciwnika. To zapowiadany od dawna pojedynek dwóch płockich radnych – Arkadiusza Iwaniaka i Marka Owsika.

Walka odbyła się w trakcie Jarmarku Tumskiego, 23 maja o godzinie 18. W ten widowiskowy sposób radni zakończyli konflikt, do jakiego doszło po interpelacji radnego Arkadiusza Iwaniaka, dotyczącej rozliczenia kosztów ubiegłorocznej edycji Jarmarku Tumskiego. Organizatorzy uznali to za sugerowanie jakichś nieprawidłowości, w związku z czym przewodniczący Rady Osiedla Dworcowa Marek Owsik, w imieniu społeczników wyzwał radnego Iwaniak na pojedynek.

Radny wyzwanie przyjął, dzięki czemu mieliśmy okazję zobaczyć, jak obydwaj panowie, przebrani w stroje sprzed 777 lat, walczą o honor, używając do tego replik mieczy, ważących około kilograma. W taki upał to był nie lada wyczyn, więc słusznie sędzia ogłosił werdykt – remis.

Zobaczcie jak to wyglądało na naszym filmie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji