REKLAMA

W środę kolejne alarmy bombowe w szkołach. Policja pilnuje szkół w nocy

REKLAMA

W środę Komenda Miejska Policji w Płocku dostała informację o ponad dwudziestu podłożonych bombach. Policjanci byli przygotowani i objęli nadzorem wszystkie placówki, w których odbywają się matury.

8 maja płoccy policjanci otrzymali w sumie 21 zgłoszeń o podłożeniu ładunku wybuchowego z placówek oświatowych na terenie Płocka oraz Wyszogrodu, Gąbina i Drobina.

– Wszystkie zgłoszenia wpływały na skrzynki pocztowe szkół. W tej chwili w żadnej ze szkół nie zarządzono ewakuacji. Będziemy sprawdzać każdą placówkę, do której informacja o podłożeniu materiałów wybuchowych wpłynęła – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, rzecznik KMP w Płocku.

To już kolejny dzień masowych informacji o podłożeniu bomby, policjanci z tego powodu wprowadzili dodatkowe środki ostrożności. Funkcjonariusze objęli całonocnym nadzorem wszystkie szkoły na terenie Płocka oraz trzy szkoły w powiecie (Wyszogród, Gąbin, Drobin), w których odbywają się egzaminy maturalne.

– Jednocześnie z działaniami prewencyjnymi i czynnościami sprawdzającymi na miejscu, specjalna grupa policjantów ustala sprawców fałszywych alarmów. Przypominamy, że za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do ośmiu lat więzienia – podkreśla sierż. szt. Marta Lewandowska.

O godzinie 11.30 wszystkie placówki na terenie miasta zostały sprawdzone, wszystkie okazały się fałszywe. Informacje o ładunkach wybuchowych nie zakłóciły przebiegu matur z języka angielskiego, nie zadecydowano o ewakuacji żadnej z placówek oświatowych.

Komenda Miejska Policji w Płocku informuje również, że w ostatniej dobie doszło w naszym mieście do wypadku, w którym zginął młody mężczyzna. Jak informowaliśmy, do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 15.10 na al. Armii Krajowej.– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 20-letni kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się pod koła samochodu ciężarowego, którym kierował 65-letni płocczanin. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, kierujący motorowerem zmarł – wyjaśnia sierż. szt. Marta Lewandowska.

Na miejscu wypadku był prokurator – wszczęto już postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

Wypadek na Armii Krajowej. Nie żyje dostawca pizzy

Gdzie radar?

8 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:

  • w godz. 6-14 – teren miasta Płocka,
  • w godz. 14-22 – Płock-Brudzeń-Proboszczewice-Płock.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    za podłożenie bomby i robienie w konia służby to powinien dostać nie 8 lat tylko 20 lat może by się nauczyli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU