REKLAMA

W Płocku organizowany jest Marsz Równości

REKLAMA

I Płocki Marsz Równości – to inicjatywa, która została już zgłoszona do Urzędu Miasta Płocka. Marsz ma odbyć się 10 sierpnia i – jak podkreślają organizatorzy – planowana jest jako pozytywna impreza na rzecz równości i równouprawnienia.

Informacja o I Płockim Marszu Równości pojawiła się na portalu Facebook. Nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów, wiadomo na razie, że marsz odbędzie się 10 sierpnia br. w godzinach 14-16, a jego hasłem przewodnim jest: „Płock napędza Równość!”.

– Mamy nadzieję, że Płocki Marsz Równości będzie imprezą pozytywną i radosną, łączącą wszystkich płocczan. Idę Marszu jest tolerancja i szacunek dla każdego człowieka. Naszym celem jest zgromadzenie różnych osób, które łączy umiłowanie dla wartości takich jak równość, tolerancja, otwartość i solidarność. Wierzymy, że takie hasła są bliskie wielu mieszkańcom Płocka – piszą twórcy wydarzenia.

Na stronie facebookowej wydarzenia można przeczytać, iż organizatorami Marszu są „osoby prywatne, od lat zaangażowane w działalność społeczną – w tym lokalną, w szczególności na rzecz równości i równouprawnienia”. Jak podaje portal Alternatywa.net, w komitecie organizacyjnym Marszu Równości są: Mateusz Goździkowski, Monika Niedźwiedzka oraz Arnold Kowalski.

PowiązaneTematy

Organizatorzy podają również, iż tegoroczny Płocki Marsz Równości odbędzie się m.in. dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu z grantu przyznanego przez Fundację Wolontariat Równości z funduszy pozyskanych od marki Sprite (Coca-Cola Co.).