REKLAMA

Transparent, oświadczenie szkoły i pikieta „Stop dewiacji”. W Płocku coraz głośniej…

REKLAMA

Nie ustają konsekwencje sprawy Grobu Pańskiego i kłótni proboszcza z przedstawicielem LGBT w Płocku. Po wyklejeniu okolicy kościoła „Tęczową Maryją”, groźbach do obydwu stron konfliktu, teraz kontrowersje przeniosły się do szkoły…

Na ogrodzeniu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku zawisł transparent o treści „Dość lewackiej propagandy w ekonomiku”. To pokłosie konfliktu, który zaistniał w Wielką Sobotę w kościele św. Dominika w Płocku.

Jedną z osób, która w święconki wetknęła tęczowe chorągiewki, jest pracująca w ekonomiku nauczycielka – Monika Niedźwiedzka, coraz bardziej znana w Płocku ze swoich poglądów – zaangażowanie w promocję środowisk LGBT i feminizm. To założycielka lokalnego oddziału Amnesty International w Płocku.

Prawdopodobnie z tego powodu ktoś powiesił na ogrodzeniu szkoły ogromny transparent, przed którym w poniedziałek, 6 maja, pikietę pod hasłem #StopDewiacji w Płocku organizuje Fundacja Życie i Rodzina oraz Kaja Godek, Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” w 2013 i 2015 roku, kandydatka do Europarlamentu, a także Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy.

– Pokazujemy prawdę o homoseksualizmie i politycznym ruchu LGBT! – piszą organizatorzy. – Zapraszamy 6 maja między 7.45 a 9.00 na pikietę #StopDewiacji pod Zespół Szkół Ekonomicznych w Płocku, gdzie pracuje Monika Niedźwiedzka – aktywistka LGBT, która wspólnie z działaczem partii Wiosna rozpoczęła awanturę w kościele św. Dominika w Płocku – informują.

Zapewniają, że chcą informować i edukować o konsekwencjach pozwalania na promocję ideologii LGBT, a na banerach pokażą zagrożenia związane z promocją homoseksualizmu. Zamierzają też apelować do dyrekcji szkoły i kuratorium oświaty o wyciągnięcie konsekwencji wobec Moniki Niedźwiedzkiej. – Stoimy na stanowisku, że osoba propagująca groźną ideologię nie powinna pracować z młodzieżą – twierdzą.Tymczasem na stronie płockiego ekonomika pojawiło się oświadczenie Rady Pedagogicznej i Dyrekcji Szkoły, w którym placówka odcina się od sporu, dotyczącego wydarzeń w kościele św. Dominika i zapewnia, że transparent jest krzywdzący dla szkoły.

Szanowni Państwo,

W imieniu Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich w Płocku – najstarszej szkoły zawodowej na Mazowszu, wszystkich jego nauczycieli i pracowników, tak obecnych jak i byłych oraz własnym, pragniemy poinformować, iż z głębokim żalem i pewnym niedowierzaniem przyjęliśmy fakt, iż placówka nasza wciągana jest w trwający w debacie publicznej spór dotyczący ostatnich wydarzeń w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Za szczególnie przykry i przeciwny rzeczywistości uznajemy fakt, iż w dniach ostatnich, na ogrodzeniu naszej placówki nieznani sprawcy zawiesili transparent o nieuprawnionej i krzywdzącej dla nas treści. Szkoła nasza od początków swojego istnienia słynie z krzewienia wartości patriotycznych – jej wychowankowie i pracownicy walczyli i ginęli na wszystkich frontach ostatniej wojny. Imię Handlówki zanieśli pod Monte Cassino, na okręty Polskiej Marynarki Wojennej na Zachodzie, imię Handlówki słychać było również pośród Katyńskich strzałów. Propolskie, ukierunkowane na tradycyjną miłość ojczyzny wychowanie od zawsze pozostaje chlubą Ekonomika, którego sztandar z dumą powiewa na każdej uroczystości patriotycznej w naszym mieście od bez mała 30 lat. Żywa tradycja dawnej Handlówki to także funkcjonujące w szkole Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej, i fakt, że to właśnie wspaniałej, godnej młodzieży Ekonomika kombatanci z dumą przekazali swój sztandar. Szkoła nasza to jednak nie tylko piękna patriotyczna tradycja, to także kategorycznie przestrzegane wartości prawne i konstytucyjne oraz połączone z otwartością na wszystkich obywateli i dobrowolnością, umiłowanie tradycyjnych polskich wartości religijnych – jako jedna z niewielu szkół uczestniczyliśmy w peregrynacji Relikwii św. Stanisława Kostki, a każdą rocznicową uroczystość szkolną rozpoczynamy od dobrowolnej Mszy Świętej. Mając na uwadze powyższe oraz stojąc na straży dobrego imienia Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich, stanowczo sprzeciwiamy się uchybianiu jego dotychczasowego dorobku oraz insynuacjom, iż szkoła, która zawsze pozostaje neutralna światopoglądowo, krzewiąc natomiast w wychowankach najlepsze patriotyczne wartości, prowadzi jakąkolwiek propagandę. Nieznanych sprawców, prosimy natomiast o zaprzestanie swoich działań i rozwagę, gdyż swoim nieprzemyślanym, wyzutym z wiedzy i bezpodstawnym transparentem, który nie dość, że bezrozumnie powiesi praktycznie na Dębie Pamięci i tablicy poświęconej zamordowanemu w Katyniu Dyrektorowi Naszej Szkoły (a jak wszyscy wiemy akurat za lewactwo tam nie mordowano), szkodzą dobremu imieniu jednej z najbardziej propatriotycznych szkół w naszym regionie i uchybiają jej wychowankom i pracownikom, którzy złożyli głowy w obronie ojczyzny.

Z poważaniem,
Rada Pedagogiczna i Dyrekcja Szkoły

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 27

 1. Marta says:

  Zyd to nie Polak Judaizm i ReligiaRzymskoKatolicka to tez dwie rozne religie a homoseksualizm jest choroba psychiczna i to mozna leczyc. Jak kobieta lubi kobiety niech przerobi sie na chlopa i to samo z facetami przeciez medycyna to potrafi. A kosciol i wierni nic nie maja do tego. Kosciol nic nikomu nie narzuca a te cale stowarzyszenie narzuca sie ludziom chociarz czlowiek nie ma na to ochoty. Wiec???? Pytam sie wiec kto tu kogo probuje omamic co????? Pytam sie kto kogo

 2. George Soros WON z Polski!!!!! says:

  Wszystkie organizacje i stowarzyszenia finansowane przez żyda Sorosa muszą być jak najszybciej zdelegalizowane. Stop żydowsko-marksistowskiej ekspansji.

 3. Rezerwa says:

  „Stop dewiacji ”
  Taki plakat powinien wisieć kilka budynków wcześniej, na płocie seminarium.

 4. Artur says:

  Śmieszna sprawa z tą Panią, uczyła mnie 20 lat temu, jest strasznie miernym nauczycielem i polonistą, przynajmniej wtedy była. Najciekawsze jednak jest to, że wtedy miała ultraprawicowe i ultrakatolickie poglądy, epatowała nimi razem ze swoim ojcem, historykiem. Dziś lewaczka? No cóż, trochę wstyd przynosi nam lewakom

  • Walka o przekonania says:

   Teraz to człowieku dałeś ciała jak ten ksiądz z tej Płockiej parafii

   • Artur says:

    Dlaczego? Bo napisałem prawdę? Była tragicznym nauczycielem, lekcje prowadziła z opracowań lektur. Do tego mściwa i strasznie prawicowa. O Borowskim i Miłoszu wypowiadała się w sposób który nie przystoi nauczycielowi poloniscie. Teraz raczej szuka hucpy. No bo po co lewak idzie do kościoła katolickiego? Niech się ta instytucja dusi sama w sobie, trzeba zmieniać państwo a nie kościół. Kościół trzeba odciąć od kasy państwowej i niech zdycha sobie sam w swojej zasciankowosci

 5. Lysy says:

  Moim zdaniem umieszczanie przy ołtarzu anty ludzkich haseł jest nie etyczne i wymagało by przemyślenia Bóg i kościół to mit spisany na kartkach papieru, lesby pedały i tzw inne nacji odmiencow istnieją i żyją wśród nas, chcą żyć Co ma do tego mistyczny Bóg czy chodźby kapłan katolickiego kościoła jest przeciw życiu, czy żąda od reszty świata żeby żyli tak jak katolicy sobie wymyślili?

 6. Z Bogiem says:

  Żeby to było w meczecie, to by inna gadka była…

 7. WOJTEK says:

  Ktoś szuka poklasku i atakuje koścół .

 8. Irena Ochucka says:

  Jedno jest pewne że ta pani powinna być ukarana i wywalona ze szkoły na zbitą mordę. Dożywotni zakaz pracy w zawodzie nauczyciela!!!! Nic dziwnego że ekonomik to od ok lat najgorsza szkoła w Płocku jak uczą tam takie cudaki

  • Lysy says:

   Ale czego uczą, drogie dzieci musicie wiedzieć że istnieją osoby które są innej orientacji sexualnej żyją między wami ale tak naprawdę trudno odróżnić od innych bo to zwyczajni ludzie Istnieją też ludzie o innym zabarwieniu skóry i gdyby nie to że nie istnieje telewizja nikt by wam o tym nie powiedział, bo te zabotwiale babska w szkołach nie racza wam o tym powiedzieć ponieważ myślą tylko o swojej śmierdzacej doopie

 9. xx says:

  Mega, sama napisała , ze brała udział w Systemie deprawacji UM Płocka i poczytuje to sobie za zaszczyt. Zaiste prymitywne potrzeby.

 10. kampania wyborcza ruszyła says:

  mega nierzetelny przekaz
  przecież ta nauczycielka nie kieruje płocką Amnesty, tylko szkolnym kołem
  za Amnesty Płock odpowiada pani Małgosia
  brałam udział w organizowanym przez nią i chyba pana Pawła Maratonie Pisania Listów

  • No chyba u ciebie says:

   Brak czytania ze zrozumieniem. Gdzie jest napisane, że kieruje czymkolwiek?

  • No chyba u ciebie says:

   Fragment artykułu ze strony Urzędu Miasta.:
   „w Sali Sejmowej Urzędu Miasta Płocka odbyło się inauguracyjne posiedzenie Płockiej Rady ds. Równego Traktowania.
   Monika Niedźwiecka – Amnesty International”
   To jest, czy nie jest w Amnesty International? Umiesz napisać: „myliłem/am się i bardzo przepraszam za dezinformacje i oskarżanie o nierzetelność?” Czy może nierzetelność przypiszesz też prezydentowi, który reprezentuje urząd?

   • kampania wyborcza ruszyła says:

    w artykule jest napisane, że jest założycielką Amnesty w Płocku, naucz się czytać ze zrozumieniem
    przynależeć do organizacji a prowadzić grupę i być jej koordynatorem to dwie różne rzeczy

   • Max says:

    Pisałaś, „przecież ta nauczycielka nie kieruje płocką Amnesty” a jak ci wskazał ktoś że nie ma słowa o tym że kieruje to zmieniasz i już do tego się nie odnosisz ;) Śmieszna dyskusja. Co za różnica. Jest w Amnesty? Jest. Kropka. Musi z tym żyć.

 11. yryr6y6e says:

  Skoro ta pani jest ewangeliczką a poszła do kościoła katolickiego z flagami lgbt to znaczy, iż była to w sposób oczywisty prowokacja. Będąc nauczycielką obowiązuje ją karta nauczyciela a za profanacje miejsc kultu religijnego chyba grozi zwolnienie nauczyciela?

 12. Walka o przekonania says:

  New Age jest dobree Co to ma znaczyć tylko hetero Bądź mądry jak New Age!

 13. LGBT WON!!! says:

  Bardzo dobrze. Nie wolno pozwolić na szerzenie się tej zboczonej marksistowskiej ideologii która ma na celu rozbicie polskiej rodziny. LGBT WON!!!!!

 14. Te rzeczy to już przed wojną były znane says:

  Pedal lesba i hetero tak samo równo i miarowo wdycha smród z rafinerii, wy tam macie inne problemy niż te wasze,, przekonania,,

 15. MS says:

  Tacy madrzy patrioci z tradycjami i wierzacy a nie znaja jednego z najstarszych kosciolow w Plocku. To nie kosciol sw Maksymiliana tylko sw Dominika…. Precz z lewactwem buractwem nauczycieli w Eknomiku

  • Marta says:

   Parafia jest pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego, a kościół parafialny jest pw. św. Dominika…chodzi nadal o ten sam kościół…

 16. Rzeczywiscie says:

  Ciekawe.

 17. regionalista. says:

  Prawie zdumienie. 3 Miasto od lat niszczy polskość i nagle „patrioci” jak i CI z Książnicy…..

  . nauczycielka powinna być zwolniona Natychmiast .

  A patriotyzm fałszujący Dzieje Płocka poczytajcie sobie dobrzy neo Legendę O DOBRYM MOSKALU ,MORDUJĄCYM DWÓCH – POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH NA KRÓLEWIECKIEJ 22.

  Jeden miał około 10 lat a drugi około 16 tu…..

  Ukryli się na ogrodach wydali ich oprawcom moskiewskim , dwaj bracia Żydzi.

  Morderca Powstańców, opisany jest w fałszywej Neo legendzie , jako Listościwe panisko udzielające pomocy……….

  Cytat;…………”Powstańcza para

  W Płocku przy ul. Królewieckiej 22 jeszcze dziesięć lat temu stała maleńka kapliczka. Ludzie mówili na nią „powstańcza” – legenda głosiła, że pod kapliczką pochowane są ciała powstańców styczniowych. Staraniem Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa rozkopano ten teren. I okazało się, że faktycznie w ziemi spoczywają dwa szkielety. Zanim pochowano je na cmentarzu garnizonowym, obejrzeli je specjaliści. Orzekli, że kości należały do bardzo młodych ludzi – 18-latka i kogoś jeszcze młodszego. Wersja z powstańcami stała się bardzo prawdopodobna. Tym bardziej że Stanisław Chęciński, wieloletni członek komitetu, często powtarzał taką legendę: w okolicach Królewieckiej 22 stał przed laty dom pewnego Rosjanina. W bramie domu żebrali młody powstaniec i sierota. W końcu zmarli, a Rosjanin ulitował się nad nimi i pochował ich gdzieś w pobliżu. „…………koniec cytatu Gazeta pl.
  i deprawacji od lat..

  Dopisuję.Autorem paszkwilu Neo Legendy i falszowania dziejow plocka jest dyrektor szkoły.

  Prosze zwrocic uwage na STRASZLIWOŚC MANIPULACJI I POGARDY.

  DWOJE DZIECI ZOSTALAO ZASTRZELONYCH PRZEZ ROSJAN NA TERENIE WEWNETRZEJ STRONY DOMU , GDZIE MIESZKALI ZDRAJCY ZYDZI.

  z ZASTRZELONYCH POWSTAŃCÓW – PREPARATOR ZROBIŁ ŻEBRAKÓW.

  z BOHATERÓW NA ŻEBRAKÓW.

  JEDNOCZEŚNIE WYCHODZI POGARDA NA POLAKA SĘDZIEGO , KTÓRY WZRUSZONY MORDERSTWEM POCHOWAŁ TE DZIECI W OGRODZIE I JESZCZE WYSTAWIŁ IM KAPLICZKĘ NAGROBNĄ.

  DOBRY CZYM POLAKA PELEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  ZNIKNĄŁ PO PREPARACJI PISANIA HISTORII PŁOCKA POD STETLL.

  SZCZĄTKI DZIECI ZOSTAŁY POCHOWANE W KATOLICKIM POGRZEBIE NA CMENTARZU WOJSKOWYM. JEST DOKŁADNY ZAPIS WIDEO…..

  POGRZEB WYPEŁNIŁ POSŁUGĄ KAPŁAŃSKĄ KSIĄDZ MICHAŁ GRZYBOWSKI.

  NIE ISTNIEJE MKOPWIM – JEST TO FARSA.

  NIE ISTNIEJE OPIEKA NAD MIEJSCAMI PAMIĘCI NARODU POLSKIEGO. JEST ODWROTNIE .NISZCZĄ USUWAJĄ CO POLSKIE..

  TERAZ BĘDĄ BUDOWAĆ SKLEPY KOLO KOPCA MOGIŁY OBROŃCÓW PŁOCKA 20 R.

  ŻYDZI Z PP DOMAGALI SIĘ ROZEBRANIA KOPCA – MOGIŁY. JAKIE PLANY SĄ RZECZYWIŚCIE?? UM PŁOCKA NIE PODAJE.

  PŁOCKI PIS NIE ZAJMUJE SIĘ MIEJSCAMI PAMIĘCI POLSKIEGO NARODU.

 18. Ciekawski says:

  Chyba tylko Ekonomik na mapie Polski, po 1989 r. nie zmienił patrona – jest nim nadal socjalista-komunista Ludwik Krzywicki. Tymczasem Handlówka przed wojną nosiła imię bł. Kingi. Skoro dyrektor taki patriota, czemu nic w tym temacie nie zrobił? Biedny ojciec polonistki – przez lata prowadził w Ekonomiku koło przyjaciół AK. Dziś pewnie po cichu płacze nad nędzą córki. Ps. Czy M. Niedźwiecka nadal chadza do braci odłączonych – ewangelików. Czy pastor pobłażliwy i daruje wyrodnej wyznawczyni Kalwina?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU