REKLAMA

W Płocku odbyła się Wigilia dla samotnych seniorów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób starszych. Setki biesiadników przybyło do ORLEN Areny.

Kilkuset seniorów spotkało się na Wigilii 21 grudnia w ORLEN Arenie w Płocku. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

PowiązaneTematy

– Co roku tysiące starszych osób spędza święta samotnie. Cisza i pustka przy stole jest dla nich bardzo trudna… Dlatego z myślą o nich Stowarzyszenie AS zorganizowało wydarzenie w płockiej ORLEN Arenie, podczas którego odbyła się uroczysta wigilijna wieczerza i wspólne śpiewanie kolęd – wyjaśniają organizatorzy.Każdy z seniorów otrzymał drobny upominek. Starsi ludzie z Płońska i Mławy zostali dowiezieni autokarami na wydarzenie. Podczas wydarzenia wystąpił chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

Stowarzyszenie na co dzień zajmuje się organizacją warsztatów, zajęć, wyjazdów i spotkań dla seniorów. Seniorzy między innymi uczą się angielskiego, zwiedzają Polskę i świat, szyją, tańczą czy tworzą rękodzieło.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. NN says:

  Trzeba było dowozić, bo w Płocku brakuje samotnych, schorowanych starszych ludzi… Do ilu dotarliscie??! 2%??

  • Prezes Stowarzyszenia says:

   Wiec czemu NN nie dowoził? Najłatwiej krytykować nie mając -przepraszam – zielonego pojęcia o stanie faktycznym

 2. NN says:

  Wigilia dla tych aktywnych, pozostali umierają w samotności i niewiedzy- ilu nie ma nawet telefonu….

  • prezes Stowarzyszenia says:

   Było około 100 samotnych i tych dla których to było jedyne spotkanie wigilijne

 3. Anna says:

  ciekawa jestem czy dożyję czasów kiedy w płocku wigilia dla samotnych ,dla potrzebujących będzie zorganizowana w Wigilię -24 grudnia – w miastach bardziej cywilizowanych – w Warszawie ,w Poznaniu ludzie dobrej woli organizują takie wigilie jak Pan Bóg Przykazał 24 grudnia – w Płocku oczywiście aby ”odfajkować ” nagłaśniając swoją szlachetna filantropię przed 24 grudnia po czym zabarykadować się we własnych domach z górą żarcia i oby nie daj Boże do drzwi nie zapukał zbłąkany wędrowiec lub -o zgrozo ciężarna Żydówka z Nazaretu z prośbą o nocleg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU