REKLAMA

W NK Przedwiośnie kontrowersyjna „Sztuka kochania”

REKLAMA

NK Przedwiośnie zaprasza w najbliższy piątek, 20 stycznia, m.in. na premierę musicalu nagrodzonego aż siedmioma Złotymi Globami! „La La Land”. Dla młodszych widzów proponuje animację „Ballerina”. Kolejna odsłona Portretu Kobiety przyniesie nam natomiast przedpremierowy pokaz „Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej”.

La La Land

Najnowszy film Damiena Chazelle’a, nominowany w siedmiu kategoriach do Złotych Globów, zgarnął wszystkie statuetki – w tym za najlepszy film, najlepszych aktorów, reżyserię, scenariusz oraz piosenkę. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie.

PowiązaneTematy

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Balerina

„Balerina” – 11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem, ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi, trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu, Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka, podstępna Kamila, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

 –  bajkoranki i seans filmu „Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie” dubbing.

„Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie” dubbing – Bohaterowie czterech filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.

Bajkoranki: 20 stycznia godz. 11. Podczas seansu odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansie NK Przedwiośnie zaprasza na warsztaty teatralne przygotowane przez Teatr Form Wielu – „Zostań scenografem”: sposoby robienia lalek teatralnych, malowanie scenografii, kostiumy teatralne, makijaż teatralny. Bilety w cenie 10 zł.

Katecheza w kinie: Młody Mesjasz

20 stycznia o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Katecheza w kinie”, a w nim pokaz filmu „Młody Mesjasz”.

„Młody Mesjasz” – to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? Czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? Kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? Jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? Jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? Czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył?

Prelekcję przed filmem poprowadzi ksiądz Jacek Szewczyk. Organizatorzy zapraszają na mały poczęstunek: herbata, ciastko. Bilety w cenie: normalne – 15 złotych, ulgowe – 11 złotych.

Bajkoranki: Dzielna syrenka i piraci z Kraboidów

22 stycznia o godz. 11 podczas Bajkoranków odbędzie się pokaz filmu „Dzielna syrenka i piraci z Kraboidów”. Mała, dzielna syrenka, tym razem sprzeciwi się władcy mórz – Neptunowi i opuści magiczną głębię oceanu. Będzie dowodzić delfinami, uciekać przed piratami z Kraboidów i uratuje życie małej Tosi. Od tego dnia zacznie się ich niezwykła przyjaźń, bo obie bohaterki będą musiały wspólnie pokonać wiele przeciwności losu. Mała syrenka o wielkim sercu udowodni, że to właśnie bycie wrażliwym na świat i ludzi wokół stanowi o prawdziwej sile, a Tosia dzięki niej przekona się, że każdy może codziennie zmieniać świat na lepszy. To, czego nikt się nie spodziewa, to zakończenie każdej z przygód.Bilety w cenie 10 złotych. Przed seansem losowanie nagród na zasadach Happy Seats, po seansie spektakl przygotowany przez Teatr Form Wielu „Czyja to walizka”.

Spotkania Filmowe: Egzamin

23 stycznia o godz. 18 odbędzie się kolejna edycja Spotkań Filmowych i pokaz filmu „Egzamin”.

„Egzamin” to nagrodzony za najlepszą reżyserię w Cannes najnowszy film laureata Złotej Palmy za „4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni”. Przenikliwy obraz współczesnego człowieka rozdartego między wyznawanymi wartościami, a coraz dalej idącymi kompromisami.

Romeo Aldea żyje od lat w małżeństwie, w którym nie ma miłości. Z uwagi na dobro dziecka odsuwa od siebie decyzję o rozwodzie, jednocześnie utrzymując potajemne kontakt z kochanką. Najważniejsze jest dla niego szczęście dorastającej córki, dla której zrobiłby wszystko. Próbuje stworzyć jej jak najlepsze warunki do startu w dorosłe życie i marzy o tym, by celująco zdała maturę, a potem wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Jednak w obliczu dramatycznego zdarzenia bezgraniczna miłość i dobre chęci okażą się niewystarczające. Kłamstwa, hipokryzja i konieczność kompromisów uruchamiają lawinę wydarzeń, które wystawią mężczyznę i jego bliskich na próbę.

Bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem organizatorzy zapraszają na herbatę oraz ciastko.

Portret Kobiety: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

24 stycznia o godz. 18 NK Przedwiośnie zaprasza na kolejną odsłonę Portretu Kobiety i przedpremierowy pokaz „Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej”.

To film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej – kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

Ponadto w repertuarze:

  • „Sing” dubbing 2D i 3D – Aby uratować swój teatr przed ruiną, miś koala Buster Moon organizuje konkurs piosenki.
  • „Po prostu przyjaźń” – Przyjaźń grupy ludzi zostaje wystawiona na próbę w obliczu życiowych przeciwności.
  • „Konwój” – W areszcie śledczym zostaje zabity więzień. Zbrodnia może mieć związek z tajemniczymi wydarzeniami sprzed dwóch lat.
  • „Powidoki” – Charyzmatyczny malarz Władysław Strzemiński nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny swojej drodze artystycznej.
  • „Assassin’s Creed” napisy 2D – Dzięki przełomowej technologii Callum Lynch doświadcza przygód swojego przodka, asasyna Aguilara, żyjącego w XV-wiecznej Hiszpanii. Wkrótce podejmuje walkę z potężnymi templariuszami.