REKLAMA

W Gąbinie przeszkolono mieszkańców z pierwszej pomocy

REKLAMA

W ramach projektu Stowarzyszenia „Razem – dla Miasta i Gminy Gąbin”, chętni mieszkańcy zostali przeszkoleni z pierwszej pomocy. Kurs zakończył się egzaminem państwowym, który wystawił na próbę ich umiejętności.

10 października zakończył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowany w ramach projektu Stowarzyszenia „Razem – dla Miasta i Gminy Gąbin”. Inicjatywa nosiła nazwę „By pomoc przyszła na czas. Szkolenie dla mieszkańców z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia”.

Uczestnicy kursu przez 66 godzin nabywali wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szkolenie zakończyło się egzaminem państwowym i każdy z uczestników miał do wykonania kilka zadań. Prawidłowość wykonania procedur oceniała komisja składająca się z lekarza oraz ratowników medycznych.

Po zaliczeniu egzaminu przyszedł czas wręczenia certyfikatów i zaświadczeń. Kursanci jako upominek otrzymali również praktyczne prezenty – wielofunkcyjne noże ratownicze.

Fot. Stowarzyszenie „Razem – dla Miasta i Gminy Gąbin”

Realizacja projektu polegającego na przeszkoleniu mieszkańców z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy to jeden z najważniejszych projektów Stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin.– Nie ma chyba nic ważniejszego niż możliwość uratowania komuś życia. Niektórzy z kursantów mogli już wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce. Kilku uczestników kursu brało udział w akcji ratowniczej, jaka miała miejsce w minioną sobotę w Topólnie. Poszkodowanemu kierowcy udało się przywrócić funkcje życiowe – relacjonują organizatorzy.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „I Ty możesz służyć Ojczyźnie” w kwocie 16363 zł. Wartość całego zadania wynosi 20500 zł. Projekt został dofinansowany przez Miasto i Gminę Gąbin.

Fot. Stowarzyszenie „Razem – dla Miasta i Gminy Gąbin”

Przybędzie osób, które potrafią udzielać pierwszej pomocy

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Czytelniczka says:

    W tych maskach wyglądają jak przygłupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU