REKLAMA

Przybędzie osób, które potrafią udzielać pierwszej pomocy

REKLAMA

Do ratowania zdrowia i życia poszkodowanych potrzebne są szybkość oraz profesjonalizm udzielenia pomocy. Dzięki szkoleniu w Gąbinie, przybędzie osób, mogących uratować czyjeś życie.

W Gąbinie trwa kurs udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Organizatorem projektu „By pomoc przyszła na czas. Szkolenie dla mieszkańców z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia” jest Stowarzyszenie Razem – Dla Miasta i Gminy Gąbin.

Projekt może być realizowany dzięki dofinansowaniu z Ministerstwo Obrony Narodowej oraz samorządu Miasta i Gminy Gąbin. Dzięki organizacji szkolenia, możliwe jest przeszkolenie 25 osób w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzi podczas różnych sytuacji zagrożenia.

fot. materiały prasowe

W trakcie kursu przekazywane są również zasady postępowania na polu walki, gdzie istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ran postrzałowych czy urazowych amputacji i zmiażdżeń kończyn. W kursie biorą udział mieszkańcy, strażacy, policjanci oraz harcerze.– W naszym najbliższym otoczeniu przybędzie ponad dwudziestu wyszkolonych ratowników, którzy będą gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji zagrożenia. To bardzo ważny aspekt funkcjonowania każdego społeczeństwa, bo jak wiemy, w naszym życiu zdarzają się różne, niebezpieczne sytuacje – mówi Jakub Ziółkowski, Prezes Stowarzyszenia Razem – Dla Miasta i Gminy Gąbin.

Zajęcia odbywają się w salach Szkoły Podstawowej w Gąbinie, która zdecydowała się wesprzeć realizację projektu. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „I Ty możesz służyć Ojczyźnie” w kwocie 16363 zł. Wartość całego zadania wynosi 20500 zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU