W czwartek zawyją syreny, a ratownicy wejdą na 20 metrów

REKLAMA

Ćwiczenia służb ratowniczych zaplanował płocki koncern na najbliższy czwartek. Ratownicy, przy wykorzystaniu technik alpinistycznych, będą przeprowadzali manewry 20 metrów nad ziemią.

W czwartek, 22 lutego, na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku zostaną przeprowadzone wewnętrzne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN. W manewrach wezmą udział również pracownicy ORLEN Ochrony, Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Centrum Medycznego, Zespołu Bezpieczeństwa Procesowego, Działu Spraw Obronnych oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.​

PowiązaneTematy

W tym dniu na terenie koncernu mogą być słyszalne syreny alarmowe oraz komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania za pomocą megafonów na Bloku Reformingów, instalacji Izomeryzacji, gdzie będą realizowane działania.

Manewry rozpoczną się o godz. 10.30. Tym razem w planie jest użycie przez ratowników technik alpinistycznych na wysokościach około 20 metrów nad ziemią.

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze odbywają się na terenie płockiego zakładu cyklicznie, a ich przeprowadzanie ma wpływ na usprawnienie działań ratowników na wypadek niespodziewanego wydarzenia.