REKLAMA

Wkrótce odsłonięcie tablicy i uroczystości na cześć Żołnierzy Wyklętych

REKLAMA

Na 3 marca zaplanowano obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Płocku. Na uroczystości zaprasza Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Klubu Wisła Płock i Oddziałem IPN w Warszawie.

Kolejny raz w Płocku obchodzony będzie Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczną się 3 marca br. o godz. 12 mszą św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Biskupa Piotra Libery w Bazylice Katedralnej WNMP, podczas której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy memoratywnej, upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego – Żołnierzy Wyklętych. Wsparcia finansowego tej inicjatywie udzielił partner projektu – PKN ORLEN.

Po zakończeniu Mszy św., na placu przedkatedralnym zostanie sformowana kolumna 6. Płockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy, wraz z rekonstruktorami, przejdą  w rytm marszów granych przez Szkolną Orkiestrę Dętą ZST, pod Panteon Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu  przy al. F. Kobylińskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty. Ostatnim punktem tegorocznego święta będzie koncert Andrzeja Kołakowskiego z towarzyszeniem Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, który rozpocznie się o godz. 18 w auli szkoły. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.Partnerami uroczystości są: Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku oraz Lasy Państwowe. Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Płocku został objęty patronatem: Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL, Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Związku Żołnierzy NSZ.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. trzeźwy says:

    Kościół katolicki zawsze darzył sympatią faszystów a pasterze tego kościoła nie tylko błogosławili dywizje idące na wschód ale pomagali wiać zbrodniarzom faszystowskim po wojnie do Ameryki Południowej. Nie dziwi nic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU