REKLAMA

Uwaga, w nocy może być ślisko! A jaka prognoza na święta?

REKLAMA

IMGW PIB prognozuje na najbliższą noc oblodzenie, spowodowane zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników. Zachowajcie ostrożność!

Ostrzeżenie na nadchodzącą noc wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy.

– Prognozuje się od godz. 22.00 dn. 19.12.2021 do godz. 9.00 dn. 20.12.2021 zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem, powodujących gołoledź – informuje IMGW PIB.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że białych świąt w tym roku ponownie nie będzie, choć, jak podkreśla IMGW PIB, prognoza na ten okres cechuje się już wyraźnie większą niepewnością.– Jeszcze niedawno można było być bardziej pewnym dłuższego utrzymania się zimy, jednak ostatnie aktualizacje skłaniają się ku wyraźnemu ociepleniu. (…) Gdyby zrealizował się scenariusz obecne bardziej prawdopodobny, to mielibyśmy do czynienia z dość dynamicznym wkroczeniem ciepła i odwilży – wyjaśnia IMGW PIB.

Według prognoz, w początkowej fazie tej odwilży, czyli w piątek 24 grudnia, przez Polskę przemieściłby się front ciepły z mieszanymi opadami, w tym z deszczem marznącym. Później, czyli już w Święta Bożego Narodzenia, możliwe byłyby już tylko na ogół słabe opady deszczu. W najcieplejszych miejscach temperatura może przekroczyć nawet 10°C.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. To wina...... says:

    PIS.
    Tusk jest niewinny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU