REKLAMA

Uwaga na breloczki do kluczy. Mogą cię przez nie okraść

REKLAMA

Policyjne biuro kryminalne ostrzega przed breloczkami do kluczy, które za darmo oferują osoby pochodzenia rumuńskiego. Gadżety mają wbudowany chip, który umożliwia śledzenie potencjalnej ofiary. 

Osoby, oferujące breloczki pojawiają się w rejonie parkingów oraz przy centrach handlowych, są rozdawane całkowicie za darmo. I choć w Płocku nie odnotowano jeszcze tego typu zgłoszeń, to już teraz należy zachować szczególną uwagę. – Dzięki wbudowanemu chipowi, breloczki wykorzystywane są do śledzenia potencjalnej ofiary. Po wstępnym rozpoznaniu posesji, przestępcy dokonują kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Policja zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności – szczególnie dzieci, gdyż to one są najbardziej podatne na takie prezenty.

PowiązaneTematy

W przypadku pojawienia się osób oferujących darmowe gadżety w postaci breloczków, płoccy policjanci apelują o kontakt z Komendą Miejską Policji w Płocku tel. 24 266 16 00 ; 24 266 16 01 lub nr 997.