REKLAMA

Uczniowie dziennikarzami – konferencja z okazji premiery „Kota w butach”

REKLAMA

Historia o mądrym i sprytnym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces, swoją premierę w płockim teatrze będzie miała 21 maja. Na deskach dużej sceny teatralnej odbyła się dziś konferencja, poświęcona temu wydarzeniu. W rolę dziennikarzy wcielili się uczniowie klasy Va ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Płocku. Na spytki wzięli reżysera spektaklu, a zarazem aktora – Cezarego Żołyńskiego.

PowiązaneTematy

Reżyser spektaklu miał niełatwe zadanie. Na scenie był sam, a naprzeciwko niego około trzydziestu, doskonale przygotowanych do konferencji uczniów. Mimo, że padały różne, nierzadko zmuszające do refleksji i zastanowienia, pytania, pan Cezary Żołyński poradził sobie znakomicie. Z dzieciakami znalazł szybko wspólny język – okazało się, że łączy ich zamiłowanie do Gwiezdnych Wojen. Aktor zdradził, że posiada nawet kostium Lorda Vadera.

Podczas konferencji uczniowie dowiedzieli się sporo o prywatnej stronie reżysera spektaklu. Pytany zdradził, że miał szansę zostać nauczycielem wychowania fizycznego, bo w sporcie osiągał dobre wyniki, w szkole jego mocną stroną była też matematyka. – Aktorstwo to rodzaj oderwania się od rzeczywistości i choć kosztuje to wiele emocji i wyrzeczeń – kocham ten zawód – wyznał. W szczególności upodobał sobie sztuki dla dzieci, w których lubi grać postaci przewrotne, sprytne, jak tytułowy kot. Jego marzeniem jest zagrać monodram i wystąpić na deskach teatralnych wspólnie z synem – też aktorem. Dzieciaki były zachwycone otwartością i poczuciem humoru reżysera.

Twórca spektaklu opowiedział też o zespole ludzi, którzy ciężko pracują, by stworzyć teatralno-muzyczne widowisko. Sztukę bowiem wzbogacą układy choreograficzne, animacje video i graffiti.Konferencja zakończyła się miłym akcentem – uczniowie płockiej podstawówki zaprezentowali na scenie wiersz swojego autorstwa, który w zabawny sposób podsumowywał dotychczasowe dokonania reżysera. Twórca był zaskoczony – w podzięce aż uklęknął przed dzieciakami, wyrażając swój podziw. Wszyscy zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

„Kot w butach” zapowiada się jako ciekawe, multimedialne widowisko i może być rozrywką dla całej rodziny. Premiera już 21 maja. A w przeddzień Dnia Dziecka – 31 maja, w niedzielę, odbędzie się specjalny spektakl z niespodziankami dla dzieciaków, będą upominki i pokazy taneczne.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU