Uczeń płockiego liceum w The Brain. Genialny Umysł. Jak mu poszło?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uczeń płockiego Liceum im. Władysława Jagiełły, mieszkaniec Nowego Gulczewa, Michał Rzewuski, wziął udział w show Polsatu “The Brain. Genialny Umysł”. Zaprezentował swój talent – ekspresowe układanie kostek Rubika.

Michał był jednym z bohaterów ostatniego w tym sezonie odcinku programu. Show Polsatu ma na celu pokazać osoby charakteryzujące się wyjątkowym talentem. Pokazywani są Polacy z wyjątkową pamięcią, ekstremalnie wyćwiczonym ciałem czy ostrymi jak brzytwa zmysłami. Co tydzień pięć osób walczy o nagrodę pieniężną i prestiżowy tytuł Genialnego Umysłu.

W ostatnim w tym sezonie odcinku Michał Rzewuski wystąpił jako pierwszy. Jego zadaniem było ułożenie kilku kostek Rubika – od tej najprostszej i najmniejszej kostki, po większe i te będące piramidą. Ostatnią z nich miał też ułożyć jedną ręką – nie znając ułożenia i kombinacji żadnej z nich. O odpowiednie “pomieszanie” kostek zadbali bowiem członkowie jury.

Genialny umysł płockiego ucznia – zobaczymy go w Polsacie

Michał na swoje zadanie miał półtorej minuty i… wywiązał się z niego znakomicie. Uczeń płockiej Jagiellonki uwinął się ze swoim zadaniem w 87 sekund, zyskując uznanie publiczności oraz jury. – Jesteś genialny, pierwszy raz widzę takie zdolności manualne – mówił aktor Cezary Żak.

Podziwu dla zdolności manualnych Michała nie kryli pozostali komentujący. – Wow, skąd ty się wziąłeś chłopaku – zachwycała się zasiadająca w jury aktorka Anita Sokołowska. – Z Płocka – odpowiedział Rzewuski.

Pod wrażeniem umiejętności był również znany YouTuber, Remigiusz “ReZigiusz” Wierzgoń. – Na mnie zrobiło największe wrażenie to, że ułożyłeś ostatnią kostkę jedną ręką – doceniał uczestnika.

Umiejętności Michała Rzewuskiego usiłował wyjaśnić obecny wśród jury dr Mateusz Gola, psycholog, neurokognitywista, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. – To połączenie wyuczonych, zautomatyzowanych sekwencji ruchu z kontrolą umysłu – mówił. – Choć widać w ruchach automatyzm, to tak czy inaczej trzeba włożyć konkretne zadanie w te działania. Za to odpowiada umysł, a konkretnie fragment kory mózgowej. Ruch, nawet automatyczny, musi być w pewien sposób zaplanowany – wyjaśniał publiczności.

Talent Michała okazał się najbardziej imponujący. Uczeń z Płocka był bezkonkurencyjny i pomimo dużej konkurencji, wygrał z 66 proc. poparciem publiczności. Michał Rzewuski otrzymał nagrodę finansową oraz tytuł genialnego umysłu. Gratulujemy!

Michał Rzewuski ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć na różnego rodzaju mistrzostwach. Jest m.in. wielokrotnym rekordzistą świata. Zrobiło się o nim głośno, kiedy rok temu ułożył portret Michała Pazdana z 550 kostek Rubika.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji