Genialny umysł płockiego ucznia – zobaczymy go w Polsacie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

„The Brain. Genialny Umysł” to program telewizji Polsat, którego bohaterami są osoby niezwykle uzdolnione. W najbliższym odcinku zobaczymy mieszkańca Nowego Gulczewa, ucznia płockiego Liceum im. Władysława Jagiełły, Michała Rzewuskiego.

Michał Rzewuski z tatą, Fot. Agnieszka Stachurska

W “The Brain. Genialny Umysł” występują osoby, które charakteryzują się np. wyjątkową pamięcią, wybitnym talentem matematycznym czy ponadprzeciętnie rozwiniętymi zmysłami smaku czy dotyku. Uczestnicy podejmują wyzwanie w studiu na oczach jury oraz publiczności. Co tydzień pięć nowych osób walczy o nagrodę pieniężną i tytuł Genialnego Umysłu. O tym, kto nim zostanie, decyduje publiczność.

Ostatni odcinek tego sezonu będzie już w najbliższy wtorek, 24 października, o godz. 20.05, oczywiście w Polsacie. I to właśnie w nim zobaczymy Michała Rzewuskiego, nieprzeciętnie uzdolnionego młodego człowieka, dla którego kostka Rubika nie ma żadnych tajemnic.

Michał, który (oprócz swoich osiągnięć na różnego rodzaju mistrzostwach, a jest wielokrotnym rekordzistą świata) zasłynął rok temu po ułożeniu portretu Michała Pazdana z 550 kostek Rubika, tym nietypowym sportem zainteresował się kilka lat temu.

– W mojej szkole podstawowej zaczęto sprzedawać kostki Rubika. Mój brat kupił sobie taką kostkę, ale nie zainteresował się nią zbytnio, za to mnie zaczęło to pasjonować – wspominał w rozmowie z nami. – Najbardziej lubię układać kostkę klasyczną, ale jednak do kostki Skewb, na której zdobyłem rekord świata, mam sentyment – wyjaśnił Michał.

Jak tłumaczył, trenując do zawodów, korzysta ze strony w Internecie, która pozwala mu mierzyć specjalistycznie czas w układaniu kostki. Średnio trening zajmuje mu godzinę, czasem dwie dziennie.

Trzymamy kciuki za Michała i zachęcamy do obejrzenia programu.

Jak kibice wyrazili wdzięczność Pazdanowi? Portretem z kostek Rubika!

Podziel się:

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji