REKLAMA

Uchem Ryszarda Wolbacha

REKLAMA

Zapraszamy na kolejny odcinek wyjątkowego cyklu artykułów, w których znany płocki muzyk Ryszard Wolbach recenzuje utwory płockich wykonawców. Ale nie tylko tych znanych i sławnych. Subiektywnej ocenie muzyka będą poddani także mniej znani, tworzący amatorsko wykonawcy z różnych gatunków. Przed Wami druga część „Uchem Ryszarda Wolbacha”.

AdamWiktor&SpZoo – Żyj Swoim Życiem
Rozumiem, że nagrania dokonano w domowym studio, co słychać. Strasznie mi się w głośnikach kotłuje. Próbowałem na YouTube posłuchać, ale nic lepiej. Why? Pomysł łączenia hip hopu z metalem już trochę mało oryginalny. Fajnie zaśpiewane, z pasją i z ogniem. Tak lubię. Tekst mnie nie zaskakuje. Prawdy dawno odkryte. Pobożne (?) życzenia i podwórkowe nauki o życiu. Ciekawe – jak słucham to głośniki przytykają się za każdym razem w innym miejscu, taka sztuczka. Taki wędrujący cios dla uszu. Ogólnie lubię te opowieści o życiu wykrzyczane językiem pełnym dziwnych skojarzeń i zaskakujących metafor. Swoista blokerska poezja, jednak wciąż gorzka i bez mocno zarysowanego celu.

SpZoo & Adam Wiktor – Stracone Pokolenie
Numer o niebo lepszy w warstwie tekstowej. Muzycznie bardzo podobnie do innych produkcji autora i spółki. Trochę mnie martwi barwa gitary, trochę popracowałbym nad dynamiką nagrania. Ten specyficzny rodzaj głębokiego pogłosowania zamazuje fakturę i wprowadza spore zamieszanie. Mnie to trochę przeszkadza w odbiorze. Ważny głos w kwestii uzależnienia od Internetu. Próba stworzenia teledysku oparta na obrazkach z czatu w zasadzie OK. Tekst wskazuje na dużą wrażliwość autorów i ich zmysł bacznego obserwatora rzeczywistości. Dużo bolesnej prawdy o pokoleniu, które szuka instrukcji o życiu w necie. Tam w refrenach na końcu dzieła troszkę wokal pojechał po bandzie, ale co tam… Tak sobie myślę, po co aż tyle tekstu. Ta nawałnica słów trochę przymula percepcję. Z drugiej strony może to i celowy zabieg, mający na celu przedstawić chaos w sieci. Ten wirtualny świat może naprawdę popsuć niejedną głowę, jeśli straci się nad nim kontrolę. Osobiście wolę jajecznicę w realu.Ryszard Wolbach – wokalista rockowy, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Był jednym z założycieli zespołu Babsztyl, po jego reaktywacji ponownie został jego członkiem. Laureat Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Ośmiokrotne występował na Pikniku Country w Mrągowie. Z zespołem Harlem związany był od 1993 do końca 2008 roku. W 2009 roku wrócił do swojego pierwszego zespołu Babsztyl. Występuje również wraz z Krzysztofem Misiakiem, wykonując utwory zespołu Harlem, Babsztyl, a także covery. Ostatnio bierze udział w projekcie „Kolory Nadziei”, którego pomysłodawczynią jest Barbara Szafraniec. To spektakl, ale i wydawnictwo muzyczno-literackie opatrzone 2 płytami, program szkoleń motywacyjnych, a w przyszłości portal społecznościowy oraz Festiwal Szczęścia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU