REKLAMA

Tydzień ekumeniczny oraz Dzień Judaizmu w Płocku

REKLAMA

Kuria Diecezjalna przedstawia program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2023 w Płocku. Wcześniej odbędzie się jeszcze Dzień Judaizmu.

„Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17) – pod takim hasłem w dniach 18-25 stycznia odbędzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W programie znajdą się modlitwy i spotkania w świątyniach wszystkich płockich kościołów chrześcijańskich. Poprzedzi je 13 stycznia XXVI Dzień Judaizmu.

PowiązaneTematy

Dzień Judaizmu

Pierwsze spotkanie związane z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się 13 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Abp. A.J. Nowowiejskiego 2 w Płocku, z okazji XXVI Dnia Judaizmu.

O godz. 17.30 rozpocznie się program „Cena życia: o losach ludzi biblijnie i współcześnie”, składający się z fragmentów spektakli „Sprawiedliwy” i „Ja jestem Żyd z „Wesela””. Wystąpią: ks. Zygmunt Marek Wnukowski, twórca Teatru Sakralno-Dramatycznego im. św. Jana Pawła II i Henryk Jóźwiak, aktor Teatru Dramatycznego w Płocku.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

18 stycznia w kościele parafii św. Jana Chrzciciela przy ul. Abp. A.J. Nowowiejskiego 2 w Płocku o godz. 18.00 Mszy św. na rozpoczęcie tygodnia ekumenicznego przewodniczył będzie biskup pomocniczy Mirosław Milewski, homilię wygłosi ks. mitrat Eliasz Tarasiewicz, proboszcz parafii prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego w Płocku.

19 stycznia w płockim seminarium o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie z siostrami brygidkami pt. „Gdy ekumenizm staje się życiem i nawróceniem”. 20 stycznia w cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. T. Kościuszki 18 o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na Wieczernię – nieszpory prawosławne, z przewodniczeniem ks. Eliasza Tarasiewicza i homilią kapłana Mateusza M. Felicjana Szymkiewicza z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

21 stycznia w zborze ewangelickim przy ul. Kazimierza Wielkiego 39 w Płocku o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego. Przewodniczył mu będzie proboszcz ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelickiej, a homilię wygłosi ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” w Płocku, referent ds. ekumenizmu w diecezji płockiej.22 stycznia w parafii św. Jana Chrzciciela w Łętowie koło Bodzanowa o godz. 11.30 sprawowana będzie msza święta o zjednoczenie chrześcijan. Będzie jej przewodniczył ks. kan. dr Jarosław Kwiatkowski, proboszcz parafii, natomiast homilię wygłosi ks. Szymon Czembor.

23 stycznia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. Stary Rynek 14/18 w Płocku o godz. 17.00 sprawowana będzie msza święta o zjednoczenie chrześcijan, z przewodniczeniem i homilią ks. kan. dr. Tadeusza Kozłowskiego, emerytowanego oficjała Sądu Biskupiego w Płocku.

24 stycznia w kościele św. Jana Chrzciciela o godz. 18.00 mszy świętej w intencji zmarłych „ludzi ekumenii” z kościołów chrześcijańskich w 2022 roku przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Henryk Seweryniak, płocki teolog, ekumenista, wykładowca akademicki.

25 stycznia w mariawickiej Świątynia Miłosierdzia i Miłości przy ul. Kazimierza Wielkiego 27 o godz. 17.00 nieszporom z udziałem przedstawicieli wszystkich Kościołów chrześcijańskich w Płocku przewodniczył będzie biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów M. Karol Babi, a homilię wygłosi biskup płocki Szymon Stułkowski.

W organizację Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku włączają się lokalne Kościoły chrześcijańskie. Wydarzenie koordynuje ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, referent ds. ekumenizmu w diecezji płockiej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 14

 1. Prawda says:

  Katoliccy Satanisci mieli swój tydzień. Coś okropnego.

 2. uczeń says:

  @nauczyciel/?/ – tyś taki nauczyciel jak z koziej d… trąba.Nie podszywaj się do tego zacnego grona.Nie jachiruj
  nauczycielopodobny osobniku.

  • Nauczyciel says:

   Czytaj Biblię bo widać że marny z ciebie uczeń. Śmieje się z katolików bo to takie mohery, oddani papieżowi, maryjce i innemu bałwochwalstwu a 99,9% z nich nawet Biblii w rękach nie miała hahaha. Ty jesteś tego przykładem

 3. Tadzik says:

  Modlitwy o Jedność Chrześcijan??? Fikcja, fikcję fikcją pogania. Sami duchowni w to nie wierzą, więc po co ta szopka?

 4. Nauczyciel says:

  Kościół katolicki to nierządnica z apokalipsy św Jana.. Kościół katolicki zginie marnie

 5. Gal Anonim says:

  po co więc na siłę wprowadzać coś czego nie ma w innych religiach.Po co to wciskanie się na siłę …….innym
  którzy mają nasze pomysły w …..nosie.Kiedy w Judaizmie czy Islamie wprowadzano takie pomysły.Niech
  moderniści w KK się ogarną i przestaną modernizować naszą religię bo nie będą potrzebni !!!!! i pójdą do
  pośredniaka jako bezrobotni.

 6. Czytelniczka says:

  To próba stworzenia przez papieża Lucyfera jednej światowej religii dla wszystkich. Próbują stworzyć uniwersalnego Jezusa dla każdego. Te diabły w sutannach dostosowują Boga do siebie a nie siebie do Boga. Nie ma to nic wspólnego z chrześcijaństwem. Pluje na te diabelskie obchody!!!!!

 7. Co to znaczy jedność chrześcijan? says:

  Że protestanci, anglikanie prawosławni mają przejść na katolicyzm? Maże katolicy na prawosławie? ??/??/???

  • Prawda says:

   Prawie wszystkie kościoły protestanckie są już podległe Watykanowi jedynie Adwentyści Dnia siódmego to jedyny chrześcijański protestancki kościół który jest niezależny od papieża i jedyny który głosi chrześcijaństwo zgodnie z Biblią bo tylko na niej się opiera. Reszta z tych tu wymienionych nie ma nic wspólnego z naukami Jezusa Chrystusa i Biblią. Pozatym dni judaizmu to coś czego nie rozumiem. Z jakiej racji na polskiej ziemii w kulturze chrześcijańskiej obchodzi że żydowskie dni. Czy w Izraelu są obchodzone dni chrześcijan? Całujcie Żydów dalej w duuupy a oni za moment ukradną wasze kamienice (ustawa 447) robiąc z Polaków winnych za Holokaust.

 8. Katolik says:

  czy jest Dzień Katolicyzmu w Judaizmie?

  • Nie ma!!!!! says:

   W islamie też nie ma!!!! Niechby tak muzułmanin zaproponował dzień modlitw za katolików. Zaraz by było kęsim, kęsim. Trzeba przyznać niestety, że hierarchia katolicka od rozumu odchodzi.

  • Dzień chuizmu says:

   Żydzi plują na Polaków a my obchodzimy śmieszne dni judaizmu. A srać na Żydów i na ten dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU