Turniej minisiatkówki w SP3

REKLAMA

W piątek, 11 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbył się drugi turniej minisiatkówki dziewcząt z klas czwartych i młodszych. Zawody rozegrano w ramach Prima Miniligi. Wystartowało w nich 29 ekip z Płocka i Brudzenia Dużego.

Turniej prowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas czwartych (wystartowało w niej 17 ekip) oraz dla klas trzecich i młodszych (12 drużyn). Zespoły w obu kategoriach podzielono na ligi, kwietniowa rywalizacja toczyła się więc w wyznaczonych klasach rozgrywkowych.

PowiązaneTematy

Startujące w kategorii dla klas trzecich i młodszych zawodniczki, zostały podzielone na dwie ligi. W pierwszej z nich rywalizacja toczyła się pod dyktando Szkoły Podstawowej nr 22. Dziewczyny z pierwszej ekipy SP 22 wygrały wszystkie swoje pojedynki. Kolejne trzy miejsca zajęły reprezentantki gospodarza, a więc pierwsza, druga i piąta drużyna SP nr 3.

W drugiej lidze także dominowały dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 22, które w ten sposób uzyskały awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Drugie premiowane awansem miejsce przypadło „trójce”.

Duże emocje panowały podczas meczów klas czwartych. W tej kategorii rywalizacja toczyła się w trzech ligach. W pierwszej o najwyższe lokaty walczyły aż cztery ekipy i do końca nie można było wytypować zwycięzcy. Najlepszym bilansem punktowym popisała się druga drużyna SP 3, która w całych zawodach przegrała tylko raz. Tuż za liderkami uplasował się pierwszy zespół Szkoły Podstawowej nr 3, zaś na trzecim reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 22.

W zmaganiach 2. ligi o pierwszym miejscu decydowały małe punkty. Tu najlepsza okazała się ekipa z SP 22 IV przed SP 3 IV. Obie drużyny uzyskały awans do wyższego szczebla rozgrywek. W 3. lidze bezkonkurencyjna była trzecia ekipa z SP 23, która wyprzedziła debiutującą w rozgrywkach drużynę z Brudzenia Dużego (obie ekipy wywalczyły awans do 2. ligi). Trzecie miejsce zajęły pierwszoklasistki z SP 3 VI.

Kolejny turniej rozegrany zostanie już w maju, zaś zawody finałowe z wręczeniem nagród odbędą się w czerwcu.