REKLAMA

Trzeci skrzypek w stolicy

REKLAMA

Uczeń V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Płocku, Wiktor Mieczykowski, zajął III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki. To już kolejny sukces tego utalentowanego wirtuoza skrzypiec.

W przesłuchaniach, które odbyły się w dniach 10-13 stycznia w Warszawie, wzięło udział ponad 130 skrzypków ze szkół muzycznych z całego kraju. Talent uczniów, w tym płocczanina, szlifującego swój talent u prof. Anny Rzymyszkiewicz, oceniało Jury pod przewodnictwem prof. Michała Grabarczyka z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Występ Wiktora został uznany jako trzeci z najlepszych wykonów całego konkursu.

To już kolejny sukces młodego skrzypka. Przypomnijmy, iż w ubiegłych latach płocczanin był laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Jest on stypendystą Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Ingenium oraz Laureatem Nagrody  Prezydenta Płocka za szczególne osiągnięcia  artystyczne. Płocka publiczność mogła ocenić kunszt muzyka podczas koncertu „Młodych Talentów”, gdzie akompaniował Płockiej Orkiestrze Symfonicznej.Młodemu artyście serdecznie gratulujemy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU