REKLAMA

Trudna sytuacja mediów lokalnych. Marszałek apeluje do samorządów

REKLAMA

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych oraz Izba Wydawców Prasy przekazała do marszałka województwa pismo, w którym informuje o trudnej sytuacji lokalnej prasy. Adam Struzik apeluje w związku z tym do samorządów lokalnych z terenu województwa, aby w miarę możliwości wspierały rozwój lokalnej prasy i czytelnictwo.

Informacja prasowa, którą otrzymaliśmy z urzędu marszałkowskiego dotyka problemu wszystkich mediów lokalnych, również nas. Pierwszym czynnikiem, z którego rezygnują firmy w obliczu kryzysu, jest właśnie reklama, z której wyłącznie utrzymuje się prasa lokalna.

To powoduje, że małe, niezależne media stoją na granicy upadku. Wydawcy muszą decydować jakie kroki podjąć, by utrzymać swoją działalność. Bez wpływów z reklam jest to jednak często niemożliwe.

Urząd marszałkowski słusznie zauważa, że jeśli ta sytuacja się utrzyma, wiele redakcji może przestać istnieć. Tym cenniejszy jest więc apel marszałka Adama Struzika. – Czytajmy i wspierajmy mądre, niezależne media i lokalną prasę. To one nas informują, uczą, ale też współtworzą lokalną demokrację! Inicjują debatę publiczną i mobilizują do działania. Kontrolują i budują lokalną tożsamość. Bez naszego wsparcia wiele tytułów już wkrótce może zniknąć z naszego rynku… – pisze marszałek.

– Naszą wspólną odpowiedzialnością jest zapobiec sytuacji, w której pandemia odebrałaby nam dostęp do opiniotwórczych i rzetelnych treści. Dlatego zachęcam Państwa do uwzględniania w Państwa działaniach informacyjnych możliwości, jakie dają lokalne media. Upadek polskiej prasy lokalnej oznaczałby niepowetowaną stratę dla demokracji i kultury – apeluje w piśmie do lokalnych samorządów marszałek Adam Struzik.Podpisujemy się pod tym apelem, jednocześnie dziękując wszystkim firmom, które w obliczu kryzysu zdecydowały się utrzymać lub nawiązać współpracę z nami. Społeczną odpowiedzialnością biznesu wykazała się też lokalna firma – PKN ORLEN, która utrzymała umowy zawarte z mediami lokalnymi. Zlecenie otrzymaliśmy również z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Liczymy, że i płocki samorząd przychyli się do apelu marszałka.

Zachęcamy przy tej okazji do zapoznania się z naszą ofertą wsparcia przedsiębiorców, którym również jest ciężko. Reklama u nas jest już od 1 zł!

Reklama od złotówki – odmrażamy gospodarkę. Bez gwiazdek i „drobnego druku”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 3

  1. ubawiony says:

    „Liczymy, że i płocki samorząd przychyli się do apelu marszałka.” – zaczną Państwo pisać według linii oPOwiedniej, to i okruszki ze stołu władców Płocka jakieś spadą.

  2. Widz says:

    Niezależne media????? Pokażcie mi takie coś Płocku!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU