REKLAMA

Toalety na płockim cmentarzu. Otwierają się po 15 minutach

REKLAMA

Odwiedzający cmentarz komunalny przy ul. Bielskiej w Płocku mogą już korzystać z kontenerowych toalet, które zastąpiły przenośne toalety typu toi toi. Nowa toalety, której koszt wyniósł ponad 170 tys. zł, jest płatna – jej uiszczenie pozwala na korzystanie przez 15 minut.

Urząd Miasta Płocka poinformował, że w czwartek, 31 października, na cmentarzu komunalnych przy ul. Bielskiej w Płocku uruchomiono nową, nowoczesną i dwustanowiskową toaletę z przewijakiem dla maluchów.

PowiązaneTematy

Od teraz, zamiast dwóch przenośnych toalet typu toi toi, skorzystać można z kontenerowego WC, które stanęło blisko cmentarnej kaplicy, obok budynku z dwoma garażami. Ratusz zapewnia jednak, że miejsce jest optymalnie oddalone od grobów. – Nowe WC jest estetyczne, wykonane zostało z szarego betonu architektonicznego, komponującego się z otoczeniem – informuje Referat Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka.

Toaletę wyposażono w instalację wodną, sanitarną, elektryczną i grzewczą, ma dwie koedukacyjne kabiny, w tym jedną nieco większą – została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażona w przewijak dla dzieci.Aby skorzystać z toalety, należy uiścić opłatę  w wysokości 2 zł od osoby. Monetę wrzuca się przed wejściem, dobrze jest jednak zapoznać się również z warunkami pobytu w WC.

Czas korzystania z WC został bowiem – jak wyjaśnia ratusz, ze względów bezpieczeństwa – ograniczony do 15 minut. Informuje nas o tym specjalny wyświetlacz. Po upływie kwadransa drzwi kabiny automatycznie się otwierają.

Infrastrukturę pod toaletę wykonał miejski zakład budżetowy Muniserwis, a dostawcą kontenerowej toalety była firma Budotechnika z Pilchowic. Jej koszt to 172,5 tys. zł.

fot. Urząd Miasta Płocka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Kato says:

    Boskie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU