REKLAMA

„Teatr na wozie” – płoccy aktorzy reaktywują tradycję

REKLAMA

Aktorzy Płockiego Teatru Dramatycznego powracają do dawnej tradycji. Sztuka wychodzi poza teatralne mury, dzięki projektowi „Teatr na wozie”.

Jak podaje płocki teatr, to nawiązanie do czasów, w których sztuka nie ograniczała się tylko do wielkomiejskich środowisk. Do tradycji, w której pozwalała spotykać się artystom z widzem w jego środowisku.

„Teatr na wozie” ma być okazją do poznania różnych pokoleń: kół gospodyń wiejskich, teatrów amatorskich, orkiestr dętych i ochotniczych straży pożarnych – grup zaangażowanych w organizację wydarzeń kulturalnych danej miejscowości. Widzowie obejrzą widowisko oparte na historii, tradycjach, lokalnych zwyczajach i legendach. Wszystkie rynki małych miasteczek, place zabaw i skwery mogą dzięki temu stać się miejscem wspólnej zabawy.Nowy projekt teatru jest przede wszystkim szansą na bezpośredni kontakt widza z teatrem: lalkowym, pantomimą, kuglarstwem, gawędą, muzyką, tańcem i teatrem magicznym. – W przedstawieniu wezmą udział aktorzy, mimowie i muzycy. Scenę stworzy konny zaprzęg, a scenografię – natura – czytamy w oficjalnym komunikacie Teatru Dramatycznego w Płocku.

„Teatr na Wozie” swoją działalność rozpocznie w sobotę w Ostrowicach pod Brzozowem (gmina Iłów). Wystąpią w nim Szymon Cempura, Hanna Chojnacka,  Dorota Cempura i Anna Mika oraz akrobata i mim Piotr Świtalski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU