REKLAMA

Teatr jest dostępny dla wszystkich

REKLAMA

– Chodzi o to, żeby udostępnić teatr szerokim kręgom ludzi, których czasami nie stać na bilety – powiedział w trakcie konferencji prasowej dyrektor teatru płockiego, Marek Mokrowiecki. Chcemy przyciągnąć ludzi do teatru – dodał.

PowiązaneTematy

W piątek, 8 maja, o godzinie 10, w Teatrze Dramatycznym w Płocku, odbyła się konferencja prasowa, dotycząca ogólnopolskiej akcji „Bilet do Teatru za 250 groszy”, organizowanej z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. W Płocku, w ramach tej akcji, przedstawiany będzie spektakl pt. „Wujaszek Wania”.

– Chcemy, żeby było to naprawdę uroczyste wydarzenie, więc przygotowujemy na ten wieczór szereg niespodzianek dla widzów, będą to drobne, symboliczne prezenty – zachęcał do kupowania biletów dyrektor teatru.

W płockim teatrze będzie można podziwiać również wystawę starych plakatów teatru w Płocku i plakatów – rysunków, przygotowanych przez Instytut Teatralny. Zapowiedziane plakaty teatralne będą pochodziły nawet sprzed 40 lat.– Sensem akcji „Bilet do Teatru za 250 groszy” jest zainteresowanie ludzi kulturą wysoką – w skrócie sens inicjatywy przedstawił Marek Mokrowiecki. – I też pokazanie ludziom, że teatr jest dla wszystkich, bo często, nie tylko ze względów finansowych, jak gdyby boją się wejść do teatru, bo myślą, że jest to jakieś elitarne miejsce, że to nie jest dla nich – skomentowała Monika Mioduszewska-Olszewska. – Bilet za 250 groszy ma ich przyciągnąć do teatru i pokazać, że jest on dostępny dla wszystkich – podsumowała.

Na zakończenie konferencji poruszona została sprawa nadchodzącej Nocy Muzeów, w ramach której 16 maja wszyscy widzowie, którzy zakupili bilety, będą oprowadzani po płockim teatrze.

Przypominamy regulamin sprzedaży biletów w ramach akcji „Bilet do Teatru za 250 groszy”.

  • Bilet za 250 groszy można zakupić tylko i wyłącznie na wystawiany 23 maja o godzinie 19, spektakl pt. „Wujaszek Wania”.
  • Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek 11 maja br. i będzie prowadzona wyłącznie w kasach stacjonarnych teatru.
  • Za bilety będzie można zapłacić jedynie gotówką.
  • Wejściówek nie można zamówić, ani zarezerwować przez Internet, jak również telefonicznie.
  • Jedna osoba może kupić maksymalnie pięć wejściówek. Nie dotyczy to jedynie zorganizowanych grup szkolnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU