Teatr Dramatyczny zaprasza na jasełka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższy poniedziałek, 13 stycznia, w płockim Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”. Na scenie zostaną wystawione wypełnione muzyką i tańcem jasełka Jana Łosakiewicza “Hej kolęda, kolęda”.

Scenariusz poniedziałkowego przedstawienia został oparty na jasełkach Wandy Chotomskiej. Na scenie pojawią się nie tylko tradycyjne świąteczne postaci, takie jak Maryja, Józef, anioły i Trzej Królowie, ale także górale z Podhala, ze Spisza, babuleńka z osłem. Zobaczymy też mieszkańców różnych regionów Polski: Rzeszowiacy, Krakowiacy, Lubelacy i Kaszubi. Obdarują oni nowo narodzone dziecię tym, co mają najlepszego na swojej ziemi: lokalnymi specjałami, śpiewem i tańcem. Oprócz znanych kolęd zabrzmią piosenki bożonarodzeniowe i ludowe przyśpiewki. Organizatorzy zapewniają: będzie świątecznie i kolorowo.

Jan Łosakiewicz jest znany w Płocku ze współpracy z Harcerskim Zespołem Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” oraz Zespołem Pieśni i tańca „Wisła”. W płockim Teatrze tworzył choreografie do wielu sztuk, ostatnio do spektaklu Jana Nowickiego “Rozmowy z Piotrem” w 2011 roku.

Spektakl rozpoczyna się punktualnie o godzinie 18. Wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie Teatru.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji