REKLAMA

Teatr Dramatyczny zaprasza na jasełka

REKLAMA

W najbliższy poniedziałek, 13 stycznia, w płockim Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Na scenie zostaną wystawione wypełnione muzyką i tańcem jasełka Jana Łosakiewicza „Hej kolęda, kolęda”.

Scenariusz poniedziałkowego przedstawienia został oparty na jasełkach Wandy Chotomskiej. Na scenie pojawią się nie tylko tradycyjne świąteczne postaci, takie jak Maryja, Józef, anioły i Trzej Królowie, ale także górale z Podhala, ze Spisza, babuleńka z osłem. Zobaczymy też mieszkańców różnych regionów Polski: Rzeszowiacy, Krakowiacy, Lubelacy i Kaszubi. Obdarują oni nowo narodzone dziecię tym, co mają najlepszego na swojej ziemi: lokalnymi specjałami, śpiewem i tańcem. Oprócz znanych kolęd zabrzmią piosenki bożonarodzeniowe i ludowe przyśpiewki. Organizatorzy zapewniają: będzie świątecznie i kolorowo.

Jan Łosakiewicz jest znany w Płocku ze współpracy z Harcerskim Zespołem Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” oraz Zespołem Pieśni i tańca „Wisła”. W płockim Teatrze tworzył choreografie do wielu sztuk, ostatnio do spektaklu Jana Nowickiego „Rozmowy z Piotrem” w 2011 roku.Spektakl rozpoczyna się punktualnie o godzinie 18. Wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie Teatru.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU