Szpital ma nowe świetlice. To jedna z akcji wolontariuszy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Działający od dekady Wolontariat Orlen miał bardzo pracowity rok. W ramach projektu “Fabryka Dobrej Energii” przeprowadzono szereg działań w Płocku i okolicach, które miały na celu polepszenie życia mieszkańców.

O ostatnim zadaniu wykonanym przez wolontariuszy, wspominaliśmy już wcześniej w serii “Studio Grupa Orlen”. Dotyczyło ono wyremontowania dwóch świetlic w szpitalu wojewódzkim.

Jakie niespodzianki podczas Płockich Ogrodów Światła?

fot. materiały prasowe

Świetlice na oddziałach chirurgii dziecięcej i pediatrii oddano do użytku w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, 5 grudnia. Prace nad remontem pomieszczeń pod świetlice rozpoczęły się jeszcze w sierpniu i były podzielone na kilka etapów. Położono gładzie, pomalowano ściany, założono nowe oświetlenie, a dodatkowo w jednej świetlic wymieniono wykładzinę. Wszystkie prace, włącznie z projektowaniem wnętrz, zostały wykonane przez wolontariuszy, a w realizacji wzięło udział 100 osób. Obydwa pomieszczenia w pełni wyposażono, zakupiono gry edukacyjne, zabawki i kolorowanki, które będą umilać dzieciom czas.

– Bardzo potrzebowaliśmy tej świetlicy. Dzieci uwielbiają się bawić, a w takim środowisku dużo szybciej będą wracać do zdrowia – powiedziała Wioletta Żółtańska, pielęgniarka oddziałowa, Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Zespolonym Szpitalu Wojewódzkim w Płocku.

fot. materiały prasowe

– Najważniejszy jest dla nas uśmiech dzieci. Chcieliśmy stworzyć takie miejsce w szpitalu, żeby uprzyjemnić ich pobyt tutaj. Zależało nam, by szpital nie kojarzył im się z czymś niemiłym. Teraz mogą znaleźć tu swój kącik, pobawić się samemu lub z rodzicami – powiedział Mateusz Wasilewski, jeden z wolontariuszy.

Projekt „Fabryka Dobrej Energii”, w swoich założeniach obejmuje pomoc lokalnej społeczności. Przynajmniej raz w miesiącu wolontariusze ruszają do pomocy innym na obszarze Płocka i okolic.

Pomoc trafiła już między innymi do:

  • Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Płocku przy ul. Mościckiego 27,
  • Ogniska Opiekuńczego „Smyk” i Świetlicy Środowiskowej „Iskierka” w Płocku przy ul. Otolińskiej 23,
  • Klubu Profilaktyki Środowiskowej „Przyjaciele” działającemu przy Stanicy Harcerskiej w Płocku przy ul. Krótkiej 3a,
  • Domu Pomocy Społecznej w Goślicach,
  • Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie,
  • Świetlic Środowiskowych w Płocku – „Chatka Puchatka” przy ul. Kwiatka, „Promyk” przy ul. Walecznych, Dom Marzeń ul. Góry oraz Świetlicy Środowiskowej Pozytywka przy ul. Słodowa 1.

„Fabryka Dobrej Energii” jest projektem realizowanym z myślą o ludziach z lokalnej społeczności. Założeniem inicjatywy jest stała współpraca z jednostkami opiekuńczo-wychowawczymi w Płocku i okolicy.​​​​​  Wolontariat Pracowniczy ORLEN powstał ponad dekadę temu i jest jednym z przejawów społecznej odpowiedzialności firmy. Przed dwoma laty w ramach Wolontariatu uruchomiono program grantowy „Mam dobry pomysł. Pomagam”, którego celem jest realizacja projektów społecznych zgłoszonych przez pracowników. Dzięki środkom zebranym na program wolontariusze:

  • zbudowali między innymi altanę ogrodową w płockim hospicjum,
  • odnowili salę operacyjną dla zwierząt w schronisku,
  • pomagali najuboższym rodzinom z okolicznych miejscowości powiatu płockiego,
  • przeprowadzili renowację terenu zielonego przy Bibliotece dla dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku.

Warto zauważyć, że renowacja ogrodu przy Bibliotece im. Wandy Chotomskiej była zrealizowana dzięki środkom finansowym z Fundacji ORLEN – Dar Serca. Fundacja w stu procentach pokryła koszty inwestycji. W pracę renowacyjną zaangażowali się wolontariusze z Obszaru Produkcji oraz Biura Ochrony Środowiska, a wysiłek całego zespołu sprawił, że to miejsce zyskało nowy blask. Wiosną ogród będzie można ujrzeć w pełnej krasie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji