REKLAMA

Jakie niespodzianki podczas Płockich Ogrodów Światła?

REKLAMA

W najnowszym odcinku Studia Grupy ORLEN usłyszymy o stypendiach przyznanych dla uczniów z Płocka i powiatu płockiego, poznamy akcję wolontariuszy dla dzieci w szpitalu, dowiemy się również o szczegółach atrakcji przygotowanych na Płockie Ogrody Światła.

Stypendia dla uzdolnionych uczniów

1 grudnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbyło się wręczenie stypendiów dla uczniów z Płocka i powiatu płockiego, którzy zgłosili się do projektu „Mam pasję powyżej średniej”. PKN ORLEN, za pośrednictwem fundacji Orlen – Dar Serca, wsparł uczniów już po raz 9.

Akty stypendialne z rąk Marii Sosnowskiej, członka zarząd u ds. inwestycji i zakupów, odebrało 134 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnym. O stypendium mogli ubiegać się uczniowie, którzy są zameldowani w Płocku lub na terenie powiatu płockiego na pobyt stały, osiągnęli na świadectwie szkolnym za rok 2016/2017 średnią ocen na poziomie minimum 4,3, a także wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi, sportowymi lub naukowymi.

Niespodzianką przygotowaną przez PKN ORLEN dla uczestników gali, był koncert zespołu The Miecze.

Dar pracowników dla szpitala

Prace rozpoczęli jeszcze we wrześniu. Potrzebowali kilku tygodni na wyremontowanie dwóch pomieszczeń, a potem sami zaprojektowali ich wnętrza. Mowa o pracownikach ORLENU, którzy w ramach programu firmowego wolontariatu zadbali o świetlicę dla dzieci, które przebywają na dwóch oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

– Jedna ze świetlic powstała na oddziale chirurgii dziecięcej, natomiast druga została stworzona na oddziale pediatrii – mówi Mateusz Wasilewski, jeden z wolontariuszy. – Wolontariat ORLENU polegał na przygotowaniu wizualizacji dwóch świetlic oraz na realizacji tych projektów – dodaje wolontariusz Krzysztof Kuczyński.

Nieprzypadkowo otwarcie świetlic nastąpiło 5 grudnia, w Dzień Wolontariusza.

– W ten Dzień Wolontariusza chciałem przede wszystkim serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom i prosić o jeszcze. Pamiętajcie, że to co dajecie, zawsze do was powróci – powiedział Krystian Pater, członek zarządu PKN ORLEN ds. produkcji.

Rozbłysną Płockie Ogrody Światła

Już w sobotę, 9 grudnia, płockie Wzgórze Tumskie rozbłyśnie na kilkanaście dni baśniową mocą Ogrodów Świateł. Nie zabraknie wielu atrakcji dla całych rodzin. Na pewno poczujecie magię świąt!
Przypomnijmy, że już przed rokiem płocczanie nominowali Płockie Ogrody Światła do jednego z najważniejszych wydarzeń w roku.

9 grudnia od godziny 14 PKN ORLEN zaprasza na Plac Narutowicza, gdzie na dużych i małych będą czekały m.in. warsztaty rzeźbienia w lodzie, możliwość zrobienia ozdób choinkowych, konkursy na scenie i, oczywiście, Mikołaj z reniferami.

O godzinie 17 Wzgórze Tumskie zamieni się w najpiękniejsze miejsce w Płocku.– W tym roku na szczególną uwagę zasługuje sama iluminacja – mówi Justyna Tkaczyńska, kierownik działu projektów eventowych i mediów społecznościowych. – Dedykowana jest projektowi, jest specjalnie stworzona dla Płocka, z myślą o Wzgórzu Tumskim. Będzie to wyjątkowa iluminacja, która przeniesie odwiedzających w Krainę Lodu – zapewnia.

Spacerując po Płockich Ogrodach Światła będzie można zobaczyć świetlną karuzelę, zamek i komnatę Królowej Śniegu, Bramy Śnieżne czy Lodowy Ogród.

Kiermasz bożonarodzeniowy

Tradycja koncernu została podtrzymana – w okres przedświąteczny na stałe wpisał się już kiermasz ozdób i prac wykonanych własnoręcznie przez osoby niepełnosprawne z domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej z Płocka i okolic.
W ten sposób pracownicy PKN ORLEN wspomagają placówki, sprawujące opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Efekty ich pracy będą prezentem lub ozdobą niejednego świątecznego stołu.

Odblaskiem po oczach

W 4. edycji akcji „Odblaskiem po oczach” wolontariusze z Anwilu wraz z policjantami Komendy Miejskiej Policji oraz zawodnikami koszykówki Anwil Włocławek, odwiedzili 11 szkół podstawowych z okolicznych gmin, m.in. z Brześcia, Fabianek oraz Lubania. Dotychczas Anwil przekazał dzieciom z 54 placówek w sumie niemal 21 tysięcy opasek odblaskowych i prawie 3 tysiące kamizelek.

Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja

PKN ORLEN tradycyjnie zaprasza pracowników do udziału w akcji „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja – spełnij marzenia”. Już jest dostępna lista marzeń dzieci, które napisały krótki list do Mikołaja. Wystarczy wejść na stronę wolontariat.orlen.pl, szczegółów szukajcie także w intranecie.

Konkurs na świąteczną kartkę Orlenu rozstrzygnięty

W tegorocznej edycji konkursu na kartkę świąteczną PKN ORLEN, nagrodę główną i pierwsze miejsce zdobyła Urszula Kula. 2. miejsce należy do Angeliki Kubackiej, a 3. do Szymona Dzikowskiego.
Laureatami w kategorii „Technika wykonania” zostali: Daria Kask (1. miejsce), Jakub Pawlak (2. miejsce) oraz Nikola Zalewska (3. miejsce).

Specjalne wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Adrianna Druch, Łukasz Gadomski i Natalia Zalewska.

W Włocławku o innowacjach

Po raz pierwszy we Włocławku odbyła się konferencja „Innowacje w przemyśle chemicznym”. Organizatorem, odbywającego się na przełomie listopada i grudnia wydarzenia, była Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Gospodarzem była spółka Grupy kapitałowej ORLEN – Anwil SA.

Z myślą o nowym sezonie

W sekcji piłki ręcznej Wisły Płock muszą sobie radzić z bieżącymi kłopotami, ale nie oznacza to, że nie myślą o przyszłości, tej najbliższej, czyli nowym sezonie. A w nim, poważnym wsparciem drużyny, która chce znaczyć coś więcej, niż tylko bycie dominantem na lokalnym podwórku, ma być Žiga Mlakar. Dzięki klubowej telewizji, możemy poznać bliżej słoweńskiego rozgrywającego.

Žiga Mlakar w Wiśle występy rozpocznie od nowego sezonu. Drużynę zasilać będzie również skrzydłowy – Lovro Mihić, prawdopodobnie najszybszy skrzydłowy w Polsce.

Wisła Płock – Arka Gdynia

Do Płocka przyjechała Arka Gdynia, a kibice, po ostatnich czterech porażkach pytali, czy Arka zatopi się w Wiśle, czy raczej popłynie wartko nurtem rzeki w kierunku Trójmiasta z trzema punktami na pokładzie.
Tym razem jednak Wisła zagarnęła punkty, osiągając wynik 2:0. Przed Wisłą teraz spotkanie z Wisłą Kraków w niedzielę, 10 grudnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU