REKLAMA

Święta z Muzeum Mazowieckim w Płocku. Będzie kiermasz i warsztaty

REKLAMA
fot. Muzeum Mazowieckie w Płocku

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia. Będzie można wziąć udział w kiermaszu oraz warsztatach z tworzenia ozdób choinkowych.

Nastrój świąteczny nie ominął Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Muzealnicy zapraszają 11 grudnia od godz. 10.00 na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Stoiska z ludowym rękodziełem, ozdobami choinkowymi, ceramiką, haftami, miodami i innymi artykułami doskonałymi na święta staną na patio kamienicy przy Tumskiej 8 oraz na patio kamienicy przy ul. Kolegialnej 6.

PowiązaneTematy

Dla dzieci muzealnicy przygotowali warsztaty z ozdabiania bombek, haftu oraz artystyczne malowanie buź w świąteczne wzory.

Ozdoby świąteczne – podłaźniczka (warsztaty w MMP przy ul. Kolegialnej 6)

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym była podłaźniczka i nauczą się, jak ją wykonywano w dwudziestoleciu międzywojennym. Podłaźniczkę ozdobią pawie oczka z różnokolorowego papieru oraz dekoracyjne światy. Wzory, które będą używane, pochodzą z książki „Choinka Polska” autorstwa Marii Gerson- Dąbrowskiej.

Choinkowe ozdoby z opłatka – „światy” (warsztaty w Spichlerzu, dziale etnograficznym MMP przy ul. Kazimierza Wielkiego 11 b)

Na tych zajęciach dzieci dowiedzą się, skąd się wziął opłatek, co symbolizuje, jakie można wykonać z niego ozdoby. Zrobią także własny „świat” – bombkę z opłatka.

Zajęcia dla grup szkolnych kosztują 100 zł.
Dla grup z Płocka – 50 zł.
Dla grup biorących udział w programie Kulturalna Szkoła na Mazowszu kosztują zł od dziecka.Zapisy pod numerem telefonu 24 364 70 72.

Skansen w Wiączeminie Polskim

Wyjątkowe świąteczne warsztaty przygotował dla wszystkich także Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim.

– Zapraszamy na warsztaty wykonywania ozdób świątecznych, w których czasie mogą Państwo wspólnie z dziećmi stworzyć własnoręcznie „pod okiem” twórczyń i instruktorów tradycyjne ozdoby na własne drzewko bożonarodzeniowe. Wśród propozycji dekoracji są: światy z opłatka, bibułkowe anioły, ozdoby ze słomy – zachęca muzeum.

Termin: 10.12.2022 (sobota), I grupa godz. 10.30 – 12.00, II grupa godz. 12.30 – 14.00

Zapisy odbywają się poprzez wysłanie maila na adres: a.bartosiak@muzeumplock.eu z tematem „Rodzinne warsztaty świąteczne” i informacją o wyborze grupy oraz ilością uczestników lub kontakt telefoniczny tel. 532 743 020. Udział i materiały warsztatowe są bezpłatne. Limit miejsc ograniczony.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU