REKLAMA

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku. Co w programie?

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę zostanie zainaugurowany w Galerii Mazovia Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu biorą udział miasta ze 170 krajów, w tym Płock.

Każdego roku w połowie listopada organizacje, instytucje i firmy organizują Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach inicjatywy odbywają się bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy, pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

PowiązaneTematy

Tegoroczny, 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywa się pod hasłem „Biznes bez barier”. Wydarzenie ma na celu promocję świadomego rozwoju i aktywną postawę wobec życia. Organizatorzy chcą docenić to, jak ważną wartością jest różnorodność w biznesie, ale również zastanowić się nad tym, jakie narzędzia mogą pomóc osobom, dla których przedsiębiorczość stanowi wyzwanie.

– To temat ważny i aktualny. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii i rozrastającego się rynku usług sukces w biznesie stał się możliwy dla tych, którzy dawnej nie mieli szans na rozwój w tej sferze. Każdy nowy pomysł, niestandardowe rozwiązanie sprawiają, że kultura przedsiębiorczości ma się coraz lepiej – zwracają uwagę organizatorzy.

Przez tydzień w całej Polsce odbędą się różnorodne spotkania poświęcone szeroko pojętej przedsiębiorczości. Na tegoroczną edycję zarejestrowano już kilkaset wydarzeń. Na stronie internetowej inicjatywy znajduje się baza wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach 12. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W Płocku inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie 16 listopada, o godzinie 15 w Galerii Mazovia. Otwierający panel dyskusyjny, zatytułowany „Młodzi influencerzy czy młodzi przedsiębiorcy?” dotyczyć będzie tego, jak można wykorzystać swój potencjał i swoją kreatywność w przedsiębiorczy sposób. Zaproszeni goście to popularni młodzi twórcy internetowi – Marcin Dubiel, Julia Kostera i Cezary Gołębiewski, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Moderatorem będzie pani Olivia Drost ze Spotlight Agency.

W samym tygodniu na płocczan czeka wiele ciekawych wydarzeń, np. warsztaty Design Thinking współorganizowane z Google i PFR w Staromiejskim Centrum Biznesu Przetwornia, konferencja „Mentoring w biznesie” w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym czy szkolenia prowadzone przez fundację LEAN EDUCATION. Szczegóły dotyczące wydarzeń oraz formularze rejestracyjne można znaleźć na stronie wydarzenia na facebook’u i stronie internetowej Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku dzień po dniu

16 listopada

 • 15.00 – Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości: Debata z udziałem twórców internetowych Otwierający panel dyskusyjny, zatytułowany „Młodzi influencerzy czy młodzi przedsiębiorcy?” dotyczyć będzie tego, jak można wykorzystać swój potencjał i swoją kreatywność w przedsiębiorczy sposób. Zaproszeni goście to popularni młodzi twórcy internetowi – Marcin Dubiel, Julia Kostera i Cezary Gołębiewski, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Moderatorem będzie pani Olivia Drost – managing partner w Spotlight Agency.
  Organizator: Urząd Miasta
  Miejsce: Galeria Mazovia

18 listopada • 9.00 – 12.00 – Style Myślenia vs skuteczna komunikacja: Poznaj FRIS® Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad złotym środkiem w prowadzeniu swojego biznesu, budowaniu relacji w zespole, nawiązywaniu kontaktu z klientem. Narzędzie psychometryczne FRIS® – metoda badania Stylów Myślenia i Stylów Działania pomaga wspierać ludzi w ich rozwoju oraz zrozumieć oczekiwania zarówno współpracowników, jak i klientów.
  Organizator: Work Life Balance Żaneta Kajs
  Miejsce: Przetwornia
 • 9.00 – 10.30 – Centrum Usług Korporacyjnych Sp. z o.o. – „Pracownicze Plany Kapitałowe
  Organizator: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny
  Miejsce: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny.
 • 10.45 – 11.45 – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna  – „Zasady udzielania pomocy publicznej w strefie w Powiecie Płockim
  Organizator: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny
  Miejsce: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny.
 • 12.00 – 13:30 – Kinga Bogdańska „Warsztaty z zarządzania stresem
  Organizator: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny
  Miejsce: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny.
 • 11.45 – 13.15 – Otwarty wykład motywacyjny Pawła Staworzyńskiego „Inspiracja i motywacja do ciągłego doskonalenia i rozwoju
  Organizator: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
  Miejsce: Aula MUP

19 listopada

 • 9.00 – 17.00 – Warsztaty PFR Projektanci Innowacji: Program Grow with Google Projektanci Innowacji PFR to ogólnopolska akcja edukacyjna. Warsztaty uczą kreatywnego myślenia oraz tworzenia nowatorskich produktów i usług przy wykorzystaniu Design Thinking. Program bazuje na wewnętrznej metodzie stworzonej na potrzeby rozwoju innowacji w Google pod nazwą Creative Skills for Innovation Lab. Biorąc udział w projekcie, można nauczyć się budować trzy podstawowe kompetencje: zrozumienie użytkownika (Empatia), Myślenie 10x (Myślenie bez granic) oraz Eksperymentowanie (Tworzenie prototypów).
  Organizator: Urząd Miasta
  Miejsce: Przetwornia
 • 11.45 – 13.15 – Warsztaty z programowania
  Organizator: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
  Miejsce: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
 • 13.30 – 15.00 – Blender – program do grafiki i animacji 3D Warsztaty z grafiki komputerowej
  Organizator: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
  Miejsce: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku

20 listopada

 • 9.00 – Bezpłatny panel edukacyjny „Niech mnie zobaczą, niech mnie usłyszą” dla młodzieży klas maturalnych. skierowany do uczniów klas maturalnych. Będzie składał się z dwóch modułów szkoleniowych. Warsztaty dotyczące dress codu, właściwej prezentacji podczas wystąpień, komunikacji interpersonalnej, a także wystąpień publicznych, operowania głosem i pracy nad emocjami.
  Organizator: Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica
  Miejsce: Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica
 • 9.00-13.00 – Szkolenie z Lean Thinking – Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły
  Organizator: Fundacja LEAN EDUCATION
  Miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły
 • 10.00 Biznesowy potencjał nowych mediów – wstęp wolny
  Organizator: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
  Miejsce: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
 • 13.15 – Wyjazd studentów Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku do Centrum pieniądza NBP
  Organizator: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
  Miejsce: Centrum Pieniądza NBP

21 listopada

 • 9.00 – 13.00 – Szkolenie z Lean Thinking – Szkoła Podstawowa nr 8
  Organizator: Fundacja LEAN EDUCATION
  Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8
 • 10.00 – 11.30 – Prowadzenie działalności gospodarczej w warunkach symulowanych. Warsztaty z e-gier symulacji biznesowych
  Organizator: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
  Miejsce: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
 • 11.00 – 15.00 – Warsztaty dla studentów i absolwentów „Networking – nawiązywanie kontaktów sposobem na sukces na rynku pracy” Warsztaty przeznaczone są dla studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej. Networking to metoda poszukiwania zatrudnienia, umożliwiająca dotarcie do ofert pracy z ukrytego rynku pracy, czyli takich, które nie są dostępne np.: w urzędzie pracy, czy mediach. Networking to poznawanie ludzi i budowanie z nimi relacji, które mogą w przyszłości zaowocować i pomóc nam w rozwoju naszej kariery zawodowej. Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać zasady skutecznego networkingu, dowiedzieć się, jak i gdzie budować sieci kontaktów.
  Program:
  1. Czym jest networking, a czym nie jest
  2. Strategie budowania sieci kontaktów
  3. Metody networkingu
  4. Znaczenie ukrytego rynku pracy
  5. Zasady skutecznego networkingu
  Organizator: Politechnika Warszawka, Filia w Płocku
  Miejsce: Gmach Głównym PW Filii w Płocku, ul. Łukasiewicza 17
 • 17.00 – 21.30 – Konferencja „Mentoring w Biznesie
  Organizator: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny
  Miejsce: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny
 • 17.00 – Zarządzanie emocjami w relacjach z innymi, czyli jak zadbać o jakość życia? – Warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku To autorski program warsztatów trener Grażyny Białopiotrowicz, mający na celu wzmocnienie świadomości sposobów prowadzenia samego siebie oraz poznanie procesu powstawania emocji i ich ujawniania się. Pozwoli słuchaczom na doskonalenie umiejętności rozpoznawania swoich emocji oraz emocji innych ludzi. Jest to wyjątkowa okazja do doskonalenia umiejętności interpersonalnych i emocjonalnych. Poruszone zostaną takie zagadnienia programowe jak „Komunikowani się z innymi, jako baza zarządzania emocjami” czy „Sztuka wyrażania emocji i zarządzanie nimi”
  Organizator: Urząd Miasta Płocka
  Miejsce: Aula Politechniki
 • 17.45 – Koduj w Płocku – Warsztaty programistyczne Koduj w Płocku to inicjatywa mająca na celu integrację płockiej społeczności entuzjastów programowania, kodowania i developowania, poprzez spotkania, warsztaty i webinaria. Każdy może programować zawodowo, kodować hobbystycznie lub developować w myślach a wszyscy są mile widziani.
  Organizator: Koduj w Płocku
  Miejsce: Przetwornia

22 listopada

 • 9.00 – 18.00 – Wyzwania Współczesnego Menedżera Trzy moduły szkoleń dla przedsiębiorców zorganizowane wspólnie z założycielem fundacji firmą LeanQ Team.
  a. Moduł I – Zmiana zaczyna się w głowie – W jaki sposób zmieniać przekonania, ograniczające rozwój osobisty i organizacyjny
  (9.00 – 10.30)
  b. Moduł II – Nowy pracownik w firmie – W jaki sposób narzędzia Lean Management wspierają asymilację nowego pracownika w firmie.
  (11.15 – 14.45)
  c. Moduł III – Improvement Kata – Przełamujemy barierę braku zaangażowania
  Organizator: Fundacja LEAN EDUCATION
  Miejsce: Przetwornia
 • 10.00 – 14.00 – Międzynarodowy Dzień Studenta: International Lobby, Spotkanie: Professors & Erasmus, „Feel the World in Płock”, Przemówienie Prorektora ds. Filii w Płocku, Wystąpienie Ciekawego Człowieka – Janusz Ozdowski, Prezentacja Instytutu Konfucjusza, Opowieści z Erasmusa – student z Erasmusa, „Jak wyjechać z ERASMUS+?”.
  Organizator: Politechnika Warszawka, Filia w Płocku
  Miejsce: Gmach Głównym PW Filii w Płocku, ul. Łukasiewicza 17
 • 9.00 – 12.00 – Seminarium „Przedsiębiorczość między teorią a praktyką: Teorie opodatkowania. Relacje prawne a wybór przedsiębiorcy
  Organizator: Politechnika Warszawka, Filia w Płocku
  Miejsce: Gmach Głównym PW Filii w Płocku, ul. Łukasiewicza 17
 • 12.00 – Międzynarodowa Sesja Naukowa pod tytułem „Przedsiębiorczość a innowacyjność”  – wstęp wolny
  Organizator: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
  Miejsce: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku

23 listopada

 • 9.00 – Hackathon Płock: Entuzjaści tworzenia innowacyjnych rozwiązań zawalczą o nagrody za 100 000 zł. Hackathon odbędzie się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, pod hasłem „Zaprogramuj Płock BEZ BARIER”. Jest to nawiązanie do tegorocznej idei Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – globalnej inicjatywy mającej na celu promocję świadomego rozwoju i podejmowania biznesowych inicjatyw.
  Organizator: Urząd Miasta
  Miejsce: POKIS
 • 9.00 – 16.00 – Spotkanie praktyków Lean Management na terenie firmy CNH wspólnie z patronem medialnym „Lean niech będzie z Wami”. Planowana liczba osób – 30. Podczas spotkania praktycy na co dzień wykorzystujący narzędzia szczupłego zarządzania, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
  Organizator: Fundacja LEAN EDUCATION
  Miejsce: CNH
 • 12.00 – „Cyfrowy Senior to bezpieczny senior w cyfrowym świecie” – warsztaty
  Organizator: Urząd Miasta
  Miejsce: POKIS
 • 15.00 – „Wprowadzenie do cyfrowego świata dla dzieci i ich rodziców” – warsztaty
  Organizator: Urząd Miasta
  Miejsce: POKIS

Partnerami akcji są: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica, Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, Koduj w Płocku, Fundacja Lean Education, Galeria Mazovia, Grażyna Białopiotrowicz, Work Life Balance Żaneta Kajs.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. X says:

  Marcin Dubiel super wybór te same żarciki co o dzieciach z Afryki? Wstyd dla Urzędu Miasta za nie podziękowanie Panu!!!

 2. Łysy says:

  Taaaa biznes w Płocku, chyba na tych radyjkach kryształkowych, halo co tam somsiad sobie pomyślał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU