REKLAMA

„Supernova” i nagrodzony za najlepszy debiut reżyser w NK Przedwiośnie

REKLAMA

W najbliższy poniedziałek NK Przedwiośnie zaprasza na Spotkania Filmowe, podczas których odbędzie się pokaz filmu „Supernova” z udziałem jego twórców – reżyserem Bartoszem Kruhlikiem oraz pierwszoplanowym aktorem, Markiem Braunem.

„Supernovą” okrzyknięto objawieniem ubiegłorocznego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyser, Bartosz Kruhlik został nagrodzony Złotymi Lwami za Najlepszy Debiut Reżyserski, a ostatnio był nominowany do Paszportów Polityki 2020 w kategorii Film.

W „Supernovej” przypadek sprawia, ze trzech mężczyzn spotyka się w jednym miejscu o tej samej porze. Jedno zdarzenie spowoduje, że odmienią się ich losy. Wśród bohaterów jest polityk, który chce wygrać wybory, policjant pragnący dotrwać spokojnie do emerytury, mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu.

Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas. „Supernova” to film angażujący widza, oddziałujący na emocje, trzyma w napięciu do ostatnich minut. Można wpisać go w konwencję mocnego thrillera, ale odnajdziemy w nim także elementy dramatu społecznego i psychologicznego.Krytycy podkreślają m.in. sprawność reżyserską Kruhlika, chwalą bardzo dobry scenariusz, dynamikę i nietuzinkowość filmu, dobór uzdolnionych, choć nieznanych szerokiej publiczności, aktorów. Mocną stroną filmu są trzy główne role męskie: Marka Brauna, Marcina Zarzecznego oraz Marcina Hycnara. O sugestywności „Supernovej”decydują również oryginalne zdjęcia Michała Dymka.

Po pokazie „Supernovej” widzowie spotkają się z jej twórcami.

  • Reżyser Bartosz Kruhlik (rocznik 85), który jest absolwentem Wydziału Reżyserii PWSTiF w Łodzi, zdobywcą blisko 150 nagród i wyróżnień za filmy krótkometrażowe, które setki razy były pokazywane na całym świecie. Najważniejsze selekcje: San Sebastian IFF, Tallinn BNFF, Karlove Wary IFF, Montreal WFF, Sarajevo FF, IDFA. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Kruhlik to także twórca nagradzanych spotów społecznych. Zdobył Złote Lwy za Najlepszy Debiut Reżyserki na 44. FPFF w Gdyni, nominowany do Paszportów Polityki. W wolnych chwilach zapalony szachista.
  • Marek Braun (rocznik 85), który od ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie jest aktorem Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Stworzył oryginalne kreacje postaci, m.in. w „Annie Kareninie”, „Zbrodni i karze”, „Cabarecie”, „Amadeuszu”. Został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Grał w serialach np. „Fali zbrodni” czy „Na Wspólnej”. Główna rola w „Supernovej” jest jego debiutem fabularnym na dużym ekranie.

Spotkanie, które odbędzie się 10 lutego o godzinie 18, poprowadzi Anna Dymek.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU