REKLAMA

Miał broń automatyczną i narkotyki. Zatrzymany przez antyterrorystów. [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od czterech lat 46-letni mężczyzna był poszukiwany przez policję listem gończym po tym, jak nie wrócił z przepustki do zakładu karnego. Na terenie posesji w powiecie płockim policjanci znaleźli przy nim m.in. środki odurzające, broń palną, amunicję oraz sfałszowane polskie i słowackie dokumenty tożsamości.

Do zatrzymania przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji 46-latka doszło na terenie jednej z posesji w powiecie płockim. Mężczyzna od 4 lat ukrywał się przed organami ścigania po tym, jak nie powrócił do zakładu karnego po odbyciu przepustki. Skazany był łącznie na 23 lata pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcję środków odurzających.

– Według wiedzy realizujących sprawę kryminalnych, mężczyzna mógł próbować ucieczki oraz posiadać broń palną, dlatego do działań został zaangażowany Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji – mówi Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.Jak dodaje, podczas wykonywanych czynności zabezpieczono broń maszynową „Scorpion” wraz z amunicją, dwa komplety sfałszowanych polskich oraz słowackich dokumentów oraz środki odurzające.

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Stołecznej Policji, gdzie usłyszał kolejne zarzuty, tj. nielegalne posiadanie broni i amunicji, posiadanie i posługiwanie się podrobionymi dokumentami oraz posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Za wymienione przestępstwa grozi mu dodatkowe 10 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU