REKLAMA

Miał broń automatyczną i narkotyki. Zatrzymany przez antyterrorystów. [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od czterech lat 46-letni mężczyzna był poszukiwany przez policję listem gończym po tym, jak nie wrócił z przepustki do zakładu karnego. Na terenie posesji w powiecie płockim policjanci znaleźli przy nim m.in. środki odurzające, broń palną, amunicję oraz sfałszowane polskie i słowackie dokumenty tożsamości.

Do zatrzymania przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji 46-latka doszło na terenie jednej z posesji w powiecie płockim. Mężczyzna od 4 lat ukrywał się przed organami ścigania po tym, jak nie powrócił do zakładu karnego po odbyciu przepustki. Skazany był łącznie na 23 lata pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcję środków odurzających.

– Według wiedzy realizujących sprawę kryminalnych, mężczyzna mógł próbować ucieczki oraz posiadać broń palną, dlatego do działań został zaangażowany Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji – mówi Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.Jak dodaje, podczas wykonywanych czynności zabezpieczono broń maszynową „Scorpion” wraz z amunicją, dwa komplety sfałszowanych polskich oraz słowackich dokumentów oraz środki odurzające.

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Stołecznej Policji, gdzie usłyszał kolejne zarzuty, tj. nielegalne posiadanie broni i amunicji, posiadanie i posługiwanie się podrobionymi dokumentami oraz posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Za wymienione przestępstwa grozi mu dodatkowe 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU