Sukces płockich tancerek na międzynarodowym turnieju

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

16 stycznia w Legionowie odbywała się trzecia odsłona Międzynarodowego Turnieju Tańca, czyli zawody Time For Dance, w trakcie których prezentuje się czołówka polskiej sceny tańca. Płock reprezentowało czternaście solistek Studia Tańca Fame.

Dziewczęta, pod wodzą Małgorzaty Staniszewskiej, startowały w kategorii Performing Art solo. To trudna kategoria, w trakcie której solistki w grupach 6-osobowych prezentowały się do muzyki organizatora we własnych improwizacjach.

– Nasz płockie tancerki uwielbiają przez improwizację wyrażać siebie, swój styl, charakter, przez co znakomicie czuły się na parkiecie – mówi ich trenerka, Małgorzata Staniszewska. – Stres jednak był ogromny – dodaje.

W kategorii dzieci, Studio Tańca Fame reprezentowała najmłodsza solistka, Kinga Błaszczak, która w swojej konkurencji miała ponad 21 konkurentek. – Niestety, Kinia nie zakwalifikowała się do rundy finałowej. Gratulujemy zaś przepięknej prezentacji – mówi trenerka.

Kolejną odsłoną zawodów była kategoria Juniorek, czyli najliczniej oblegana kategoria wiekowa 12-15 lat, w której udział wzięło około 80 tancerek z całej Polski.

– Płock reprezentowały: Aleksandra Kaźmierska, Zuzanna Bieńkowska, Kinga Stolarska, Wiktoria Mirecka, Julia Piekarek, Wiktoria Sobocińska, Martyna Szymborska, Aleksandra Rytczak, Magdalena Dzięgielewska, Natalia Bętlejewska, Zuzanna Staniszewska – wymienia Małgorzata Staniszewska. – Do finału dostały się dwie solistki: Ola Kaźmierska i Zuzia Bieńkowska. Gratulujemy wszystkim solistkom cudownych improwizacji.

Ostatecznie Aleksandra Kaźmierska zajęła 1. miejsce, a Zuzanna Bieńkowska – 5.

W ostatniej kategorii, w której udział wzięło 26 najstarszych solistek, Płock reprezentowały Oliwia Bolimowska i Agata Skwarek.

– Dziewczęta zakwalifikowały się na wysokich lokatach. Oliwia zajęła 4. miejsce, a Agata 7 miejsce – relacjonuje ich trenerka. – Jestem niesamowicie dumna ze swoich tancerek. Improwizacja nie należy do prostych konkurencji. Słysząc muzykę, dziewczyny muszą od razu dopasować się do utworu, przy okazji pokazując pełen wachlarz skoków, piruetów oraz tańca. Wszystkie zaprezentowały się bardzo dobrze. Nie ukrywam też, że dla niektórych był to 1-2 turniej w życiu, więc tym bardziej radość mnie rozpiera, patrząc na wyniki zawodów – mówi z dumą Małgorzata Staniszewska.

Jak się dowiedzieliśmy, płockie tancerki czekają teraz kolejne zawody. – Tym razem oprócz solistek, zamierzamy wystawić duety, mini formacje i formacje, dlatego prosimy o trzymanie kciuków za nasze tancerki – podsumowuje trenerka Studia Tańca Fame.

PetroNews jest patronem medialnym zawodniczek Studia Tańca Fame.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji