REKLAMA

Sukces płockich chórzystów. Wygrali europejską olimpiadę w Austrii

REKLAMA

Płocki chór Vox Singers i kwartet Positive Vibrations zostali zwycięzcami w dwóch konkursach Europejskiej Olimpiady Chóralnej w austriackim Grazu. Wyniki zostały ogłoszone dzisiaj.

Chóry Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przygotowywały się do tych konkursów od miesięcy. Zespoły występowały w kategorii jazz/pop. W czwartek z zespołami z Danii, Gibraltaru i Austrii rywalizował kwartet Positive Vibrations, natomiast w piątek chór Vox Singers zmierzył się z uczestnikami z Rosji, Austrii i Danii.

Vox Singers zaśpiewał cztery utwory: „Taki cud i miód”, „Przed nocą i mgłą”, „Odkryjemy miłość nieznaną” (w aranżacjach Włodzimierza Korcza przygotowanych specjalnie na ten konkurs) oraz „Bridge over troubled water”. Kwartet do Grazu przywiózł trzy standardy: „Old Devil Moon”, „All the Cats Join in”, Birdland”.Poza tym Positive Vibrations dostał zaproszenie do udziału w prestiżowym koncercie Touch Of Pop, na który mieszkańcy Grazu muszą kupić bilety po kilkadziesiąt euro. Koncert odbył się w czwartkowy wieczór, a w środę bilety były już wyprzedane.

Na European Choir Games w Graz można zdobyć brązowy, srebrny lub zloty medal. Programy oceniało międzynarodowe jury Europejskiej Olimpiady Chóralnej.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU