REKLAMA

Studiuj za darmo informatykę lub zarządzanie informacją

REKLAMA

Na Mazowszu działa ponad 100 szkół wyższych, w których uczy się przeszło 275 tys. studentów. W październiku dołączą do nich kolejni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych. Już po raz 15. samorząd województwa mazowieckiego proponuje młodym Mazowszanom trzy bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

43 uczniów z Mazowsza skorzystało z bezpłatnych studiów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W roku akademickim 2017/2018 grupa ta powiększy się o kolejne 3 osoby. W naborze mogą wziąć udział uczniowie, będący mieszkańcami województwa mazowieckiego, którzy osiągnęli wymaganą minimalną średnią ocen nie niższą niż 4,0 oraz średnią ocenę z matematyki i informatyki/technologii informacyjnej nie niższą niż 4,3. Znaczenie ma także osiągnięty przez rodzinę dochód brutto na osobę. Jednocześnie, nie mogą być to osoby, które są już studentami Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na dwóch kierunkach – informatyka lub zarządzanie informacją. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca br.

Aby zawalczyć o indeks, kandydaci powinni dostarczyć wymagane dokumenty – kwestionariusz osobowy, oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych, wykaz ocen lub kserokopię świadectwa dojrzałości, dokumenty potwierdzające sytuację materialną studenta, zaświadczenie ze szkoły/uczelni o statusie ucznia/studenta (dot. członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie) oraz kopię dowodu osobistego.Dodatkowo, studenci, którzy w tym roku podejmą naukę, będą ją mogli bezpłatnie kontynuować także na studiach II stopnia. Wystarczy, że ukończą studia I stopnia z wynikiem co najmniej dobrym.

Zgłoszenia należy wysyłać pocztą na adres Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa. Regulamin oraz kwestionariusz osobowy są dostępne na stronie samorządu województwa mazowieckiego www.mazovia.pl w zakładce „Edukacja i sport”. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. (22) 59 79 421.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 15

 1. Alicja says:

  Ja zapisałam sie na zarządzanie informacją na wsb. Chciałam załapać sie na promocje jaką daje uczelnia do końca maja dlatego nie czekałam na wyniki matury.

 2. raskolnikov says:

  Dzien dobry, czy promocja obejmuje jedynie studentów aplikujących na I rok?

 3. Krzyśku nadal możesz skorzystać z tej promocji na takich samych warunkach. Promocja została przedłużona do 31 maja. Zachęcam zatem do aplikacji na studia I stopnia do WSB.

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online Ekspert WSB Studia I stopnia

 4. Hanna says:

  Warto wybrać WSB . Obecnie otwarto kilka nowych kierunków jak na przykład ,Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne.

 5. Mariusz says:

  Dzięki za informacje. I jeszcze jedna rzecz, która nie daje mi spokoju, złożenie aplikacji do terminu, który podaliście gwarantuje przyznanie zniżki, czy są jakieś ograniczenia co do ilości?

  • Mariuszu, jeżeli aplikujesz na studia do 29 kwietnia to możesz liczyć na zniżkę w wysokości 1000 zł. Zniżka ta obowiązuje bezwzględnie wszystkich, którzy spełnia ten warunek.

   Pozdrawiam, Renata Mazur
   Online Ekspert WSB Studia I stopnia

 6. Mariuszu rekrutacja jest otwarta cały czas i wzorem poprzednich lat potrwa do momentu zapełnienia się wszystkich dostępnych miejsc na danym kierunku. Co do promocji to obecnie na tych warunkach trwa ona do 29 kwietnia włącznie. Po tym terminie może ona uleć zmianom.

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online Ekspert WSB Studia I stopnia

  • Tomasz says:

   Czy na jakieś stypendia sa przewidziane na WSB?

   • Tomaszu, wybierając naukę w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej można skorzystać z następujących rodzajów stypendiów: za wyniki w nauce, socjalnego, dla wyróżniających się, sportowego oraz MNiSW. Wystartował także Program VIS Very Important Student, w ramach którego za dobre wyniki w nauce możesz studiować cały rok za darmo. Szczegóły na wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/stypendia-i-znizki

    Pozdrawiam, Renata Mazur
    Online Ekspert WSB Studia I stopnia

 7. Mariusz says:

  Przydałaby mi się ta zniżka bo finansowo by mnie to odciążyło, do 29 może się wyrobię. Rozumiem, ze 29 kwietnia jest ostatnim dniem do kiedy obowiązuje ta zniżka, natomiast do kiedy trwa rekrutacja w ogóle? Czasu mało a tak jak pisałem – nie wiem czy się wyrobię, natomiast ze zniżką czy bez jestem już zdecydowany ; )

 8. Mariuszu rekrutacja już ruszyła, więc śmiało możesz zapisać się na studia. Tak jak wspomniałam wyżej warto zapisać się do 29 kwietnia i skorzystać z zniżki 1000 zł.

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online Ekspert WSB Studia I stopnia

 9. Mariusz says:

  Rozważam właśnie bardzo mocno kierunek informatyczny, w ogóle informatyka to moje hobby więc fajnie byłoby w przyszłości zarabiać na tym co się lubi robić.
  Od kiedy rusza nabór na WSB?

 10. Witam! Studia I stopnia z zakresu informatyki można podjąć także w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej w: Bygdoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu oraz Toruniu. Zapraszam po szczegóły oferty i wybór dostępnych specjalizacji na stronę wsb.pl Do 29 kwietnia można oszczędzić na studiach aż 1000zł: 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online Ekspert WSB Studia I stopnia

  • Krzysiek says:

   Pani Renato, szkoda, że wcześniej nie trafiłem na informacji o promocji… matura trochę mnie pochłonęła, nie było czasu na przeglądanie internetu… czy jest jakaś szansa, żeby jeszcze skorzystać z promocji, o której Pani pisała? Byłbym bardzo wdzięczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU