Student płockiej politechniki znów będzie latał na mistrzostwach świata

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W weekend majowy w Bangkoku odbywać się będą Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Będzie na nich Wojciech Bógdał, student płockiej politechniki, najbardziej utytułowany pilot motoparalotniowy w Polsce.

30 kwietnia w Bangkoku – stolicy Tajlandii, odbędą się Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Będzie to już dziesiąta edycja tego wydarzenia. Na zawodach pojawi się ponad 100 zawodników z 13 krajów. Pośród nich będzie Wojciech Bógdał, student płockiej filii Politechniki Warszawskiej.

Wojciech Bógdał – fot. wojtekbogdal.com

Płocczanin jest najbardziej utytułowanym pilotem motoparalotniowym w Polsce, wielokrotnie indywidualnie i drużynowo zdobywał tytuły Mistrza Świata, Europy i Polski. Na swoim koncie ma też Złoty Medal The World Games 2017 – Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Wojciech Bógdał jest również kadrowiczem Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej.

fot. wojtekbogdal.com

Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata to największe tego typu zawody autoryzowane przez Międzynarodową Federację Lotniczą (FAI) i swego rodzaju święto dla pilotów. Zmagania płocczanina można śledzić poprzez jego profil facebookowy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji