REKLAMA

Studenci mogą otrzymać nawet 150 tys. dofinansowania. Program już ruszył

REKLAMA

Nawet 150 tys. zł dofinansowania mogą zdobyć studenci, kształcący się w zagranicznych szkołach wyższych, którzy wezmą udział w trzeciej edycji programu stypendialnego BONA FIDE. Fundacja ORLEN ogłosiła nabór – wnioski można składać do 20 lipca 2020 r.

Jak informuje Fundacja ORLEN, stypendium (podobnie jak w poprzednich edycjach) przeznaczone jest dla polskich studentów studiów II lub III stopnia, kształcących się na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska). Stypendyści zobowiązują się do podjęcia pracy w Polsce po zakończeniu nauki za granicą, w jednej ze spółek z udziałem Skarbu Państwa lub w administracji publicznej. Partnerami tegorocznej edycji programu zostały cztery fundacje korporacyjne: Fundacja ORLEN, Fundacja BKG im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa oraz Fundacja LOTOS.

Marta Soluch, Prezes Fundacji ORLEN wyjaśnia, iż dotychczasowe dwie edycje programu Bona Fide utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że warto kontynuować ten projekt.

– Z dumą obserwujemy rozwój absolwentów programu. Znaleźli zatrudnienie w wiodących polskich firmach i z powodzeniem wykorzystują wiedzę zdobytą na zagranicznych uczelniach. Bona Fide to unikalna propozycja na rynku stypendialnym. Dążymy do tego, aby wspierać coraz więcej polskich studentów, dlatego zapraszamy inne fundacje korporacyjne do włączenia się w tworzenie tego wyjątkowego programu – dodaje Marta Soluch.Aby otrzymać stypendium, należy przejść dwuetapową kwalifikację do programu. W pierwszym etapie kandydaci wypełniają i przesyłają komplet dokumentów. Z tymi studentami, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu, przeprowadzone zostaną rozmowy indywidualne. To właśnie na ich podstawie Fundacja ORLEN wyłoni stypendystów programu.

Program BONA FIDE (łac. w dobrej wierze) to unikalny projekt w skali kraju. Jego celem jest objęcie mecenatem osób, które w przyszłości mogą swoją wiedzę i doświadczenie na zagranicznych uczelniach wykorzystać do budowania siły krajowej gospodarki. W dwóch dotychczasowych edycjach programu BONA FIDE przyznano 12 stypendiów na łączną kwotę ponad 1,5 mln zł.

Regulamin programu oraz formularz stypendialny dostępne są na stronie Fundacji ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU