REKLAMA

Strażacy z gminy Bielsk i Stara Biała z nowym sprzętem

REKLAMA

Dofinansowanie na zakup sprzętu otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne w gminie Bielsk i Stara Biała (pow. płocki). W sumie ze środków samorządu Mazowsza trafi samochód ratowniczo-gaśniczy oraz specjalistyczny sprzęt za 95 tys. zł.

Umowę na dofinansowanie zakupu podpisano w Płocku w piątek, 25 września. Jak podkreślał marszałek Adam Struzik, ochotnicze straże pożarne potrzebują długofalowego i kompleksowego wsparcia, co pokazał szczególnie trudny czas pandemii.

– Druhom brakuje środków ochrony osobistej. Naszą reakcją było szybkie przekazanie jednostkom m.in. masek, rękawiczek, płynów dezynfekujących za ponad 7,5 mln zł. Jednocześnie nie zrezygnowaliśmy z naszych dotychczasowych form pomocy. W tym roku dalej dofinansowujemy zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu, ale też remonty strażnic – mówił marszałek Mazowsza.Łącznie do jednostek z powiatu płockiego trafi 95 tys. zł, natomiast wcześniej samorząd Mazowsza przekazał 100 tys. zł na zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP Bodzanów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU