REKLAMA

Strażacy z gminy Bielsk i Stara Biała z nowym sprzętem

REKLAMA

Dofinansowanie na zakup sprzętu otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne w gminie Bielsk i Stara Biała (pow. płocki). W sumie ze środków samorządu Mazowsza trafi samochód ratowniczo-gaśniczy oraz specjalistyczny sprzęt za 95 tys. zł.

Umowę na dofinansowanie zakupu podpisano w Płocku w piątek, 25 września. Jak podkreślał marszałek Adam Struzik, ochotnicze straże pożarne potrzebują długofalowego i kompleksowego wsparcia, co pokazał szczególnie trudny czas pandemii.

– Druhom brakuje środków ochrony osobistej. Naszą reakcją było szybkie przekazanie jednostkom m.in. masek, rękawiczek, płynów dezynfekujących za ponad 7,5 mln zł. Jednocześnie nie zrezygnowaliśmy z naszych dotychczasowych form pomocy. W tym roku dalej dofinansowujemy zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu, ale też remonty strażnic – mówił marszałek Mazowsza.Łącznie do jednostek z powiatu płockiego trafi 95 tys. zł, natomiast wcześniej samorząd Mazowsza przekazał 100 tys. zł na zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP Bodzanów.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU