REKLAMA

Płocka Orkiestra Symfoniczna zagra uroczysty koncert w Warszawie

REKLAMA

W sobotę Płocka Orkiestra Symfoniczna zagra w Warszawie Uroczysty Koncert Muzyki Polskiej „Polonia in musica”.

26 września o godzinie 18 w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie będzie miał miejsce uroczysty koncert Muzyki Polskiej „Polonia in musica”. Celem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest przypomnienie o wyjątkowości dziedzictwa kultury polskiej.

W programie koncertu znajdą się utwory wybitnych twórców XIX i XX stulecia zarówno Polaków, jak i uznanego na świecie kompozytora Jacques-Alphonse De Zeegant’a (Belga), którego symfonia Resurrectio Poloniae poświęcona jest pamięci polskich bohaterów.

W koncercie udział wezmą: Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Jan Miłosz Zarzycki (dyrygent), a także soliści: Alicja Gala (sopran), Aleksander Kunach (tenor), Joanna Marcinkowska (fortepian).

Program koncertu:

  • Warszawianka – Karola Kurpińskiego,
  • Mazur z opery Straszny Dwór,
  • Uwertura Bajka – Stanisława Moniuszki,
  • Fantazja na tematy polskie – Fryderyka Chopina,
  • prawykonanie symfonii Resurrectio Poloniae – specjalnie skomponowanej na to wydarzenie przez Jacques-Alphonse De Zeegant-a.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Editions Spotkania założona w 2015 roku przez Piotra Jeglińskiego, działacza opozycji demokratycznej czasów PRL, który po wyjeździe do Paryża w 1978 roku stworzył wydawnictwo „Editions Spotkania” wydające książki zakazane w PRL. Fundacja poprzez organizację wydarzeń kulturalnych i promocję polskiej kultury krzewi postawy patriotyczne, szczególnie w młodym pokoleniu Polaków.Fundacja w 2018 roku zorganizowała w Pałacu Inwalidów w Paryżu podobne wydarzenie europejskiego wymiaru, we współpracy z Musée de l’Armée (Muzeum Wojska) uroczysty koncert upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbił się szerokim echem w mediach krajowych i zagranicznych.

Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Mecenasem tegorocznego koncertu jest PKN ORLEN. Partnerami imprezy są Fundacja PZU, Centrum Opatrzności Bożej oraz BOŚ Bank.

Najnowsze informacje można znaleźć na profilu facebookowym wydarzenia oraz na stronie internetowej fundacji Editions Spotkania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU