REKLAMA

Straż miejska złomuje porzucone samochody

REKLAMA

Straż miejska rozpoczęła akcję złomowania starych, porzuconych samochodów, które szpecą ulice miast. Od początku roku z parkingów zniknęło ponad 20 takich aut. Tym razem na zlecenie strażników usunięty został pojazd z ulicy Północnej.

Wszystkie te samochody jeszcze do niedawna straszyły swym wyglądem na miejskich parkingach. Powybijane szyby, flakowate koła, urwane boczne lusterka – ten widok zna dobrze wielu mieszkańców. – Właściciele wraków zamiast na własny koszt odstawić je na złomowisko, wolą odkręcić tablice rejestracyjne i zostawić grata na parkingu – mówi Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa płockiej straży miejskiej.

Jak zapewniają municypalni, ustalenie właściciela, nawet kiedy auto nie ma tablicy rejestracyjnej, nie jest trudne. – Wystarczy, aby rejonowy popytał okolicznych mieszkańców. Ci wskażą właściciela – tłumaczy Głowacka. – Do właściciela takiego pojazdu strażnik rejonowy idzie osobiście albo wysyłane jest pismo. Jeżeli właściciel zobowiąże się, że wrak zostanie usunięty lub naprawiony, odstępujemy od dalszych czynności. Jeśli jednak po wyznaczonym terminie pojazd nadal znajduje się w tym samym miejscu, podejmujemy w stosunku do właściciela znacznie drastyczniejsze środki – wyjaśnia.

Na większość samochodów, uznanych za wraki, rejonowi trafiają patrolując miasto, lecz strażnicy czekają także na sygnały od mieszkańców pod numerem telefonu alarmowego 986.Straż Miejska w Płocku przypomina, że zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym, pojazdy mogą być usuwane z drogi przez straż miejską lub policję na koszt właściciela lub posiadacza. Zezłomowane będą te pojazdy, które nie posiadają tablic rejestracyjnych, jak również te będące w stanie wskazującym na to, że nie są używane. Pojazdy tak kwalifikowane mogą być usunięte z drogi publicznej, stref zamieszkania i stref ruchu. Pozostałe miejsca są w gestii zarządców terenu.

Municypalni obiecują: już niedługo z ulic Płocka znikną kolejne wraki.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU