REKLAMA

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych w Płocku oddana do użytku

REKLAMA

Energa Obrót poinformowała, że oddała do użytku kolejnych siedem stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jedna z nich znajduje się w Płocku.

Zgodnie z informacją spółki, łącznie w ramach sieci spółki działają już 43 tego typu obiekty, oferując 83 punktów ładowania. Nowe ładowarki pojawiły się na terenie Trójmiasta, a także w Jastarni, Pucku, Kosakowie i Płocku. Pięć z nich to standardowe stacje AC, a dwie (w Gdańsku i Pucku) – szybkiego ładowania DC.

PowiązaneTematy

Poszczególne stacje ładowania Energi zlokalizowane są w miejscach, mogących zapewnić jak największe zainteresowanie – nowe urządzenia znajdują się m.in. przy obiektach branży hotelarskiej (np. Dom Zdrojowy w Jastarni, Marriott Resort&SPA w Sopocie), centrach handlowych (Galeria Arkadia w Pucku, Galeria Szperk w Kosakowie), kompleksach biurowych (Inopa i Torus w Gdańsku) oraz jednostkach samorządowych (Urząd Miasta Płocka).

Spółka ma też w planach dalszy rozwój swojej sieci, a kolejne inwestycje są już w trakcie przygotowań. Jak informowaliśmy, spółka Energa Oświetlenie planuje również pilotażowe instalacje stacji ładowania na należących do siebie słupach oświetleniowych. Dwa z trzech planowanych urządzeń o mocy w przedziale od 3,7 do 22 kW powstaną w Gdyni, lokalizacja ostatniego jest obecnie ustalana. Stacje instalowane na oświetleniu ulicznym są szybsze i tańsze w budowie, a przy tym wszechstronne – po prostej w wykonaniu modyfikacji mogą ładować nie tylko samochody, ale np. również hulajnogi czy rowery elektryczne.Będzie można naładować samochód elektryczny z… latarni?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. I tyle says:

    „Rada miasta” powinna uchwalić przepis obligatoryjnego projektowania zakoli do parkowania i ładowania pojazdów elektrycznych przy nowo powstałych lub remontowanych ulicach . Każda nowo postawiona latarnia w Płocku, powinna mieć wbudowaną ładowarkę do EV, jak to zaczyna mieć miejsce w cywilizowanych krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU