REKLAMA

Sprowadzasz samochód z zagranicy? Teraz łatwiej sprawdzisz jego historię

REKLAMA

Nowe auta na płockich drogach to wciąż widok niezbyt częsty. Kierowcy raczej decydują się na auto z drugiej ręki – często też sprowadzone z zagranicy. Taka decyzja, choć bez wątpienia bardziej ekonomiczna, wiąże się z pewnym, oczywistym ryzykiem. Teraz ma być łatwiej i bezpieczniej.

Mowa o aktualizacji programu „Historia pojazdu” świadczonym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Oprogramowanie obejmuje pojazdy, które Polacy – w tym płocczanie – sprowadzają do kraju. Teraz „prześwietlić” możemy auta pochodzące z rynku wtórnego Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz wybranych krajów europejskich – jak Belgia, Holandia, Włochy czy Francja.Usługa, której aktualizacja weszła w życie w poniedziałek, 15 stycznia, umożliwia sprawdzenie auta w internecie. Dzięki „Historii auta” płocczanie, chcący sprowadzić wymarzone auto, mogą poznać jego przeszłość zdalnie. Usługa została bowiem rozszerzona o pojazdy, które nie zostały jeszcze zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów. To duża zmiana. Przypominamy, że do tej pory w rzeczonym systemie widoczne były samochody zarejestrowane już w kraju.

Aby skorzystać z usługi należy zalogować się w serwisie historiapojazdu.gov.pl za pomocą profilu zaufanego, a następnie należy wpisać numer rejestracyjny, VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Usługa oferuje niezwykle szerokie możliwości. Może ostrzec o tym, że samochód był kradziony, złomowany, powypadkowy czy po prostu uszkodzony. Pokaże także czy auto było dopuszczony do ruchu, czy służyło jako taksówka lub czy miało cofany licznik przebiegu.
Serwis historiapojazdu.gov.pl wystartował w czerwcu 2014 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. marop says:

    Tak będzie bardzo łatwo od sprzedającego sprowadzone samochody „handlarza” dostać VIN, datę pierwszej rejestracji i nr rejestracji niewywozowej z danego kraju… będzie łatwo jakbyśmy chyba sami pojechali po ten samochód do np Belgi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU