REKLAMA

Święto samorządowca w płockim teatrze

REKLAMA

Pełna sala samorządowców i społeczników. W Teatrze Dramatycznym w Płocku odbyło się spotkanie lokalnych działaczy na rzecz małej ojczyzny z marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem. – Dziękuję Wam za współpracę, bez której nie udałoby nam się tyle zdziałać – mówił szef zarządu województwa do zebranych.

Piątkowe spotkanie, które odbyło się na deskach płockiego teatru, miało kilka znaczeń. Po pierwsze – to podsumowanie dwunastu miesięcy 2017 roku dla samorządu. Wokół teatralnej sceny zebrali się działacze lokalni. Byli radni miejscy, osiedlowi, prezesi spółek, społecznicy, działkowcy – innymi słowy wszyscy ci, którym los Płocka nie jest obojętny. To właśnie im marszałek Adam Struzik podziękował za zakończony już rok.

– Był to rok bardzo dobry dla Płocka i samorządu płockiego – mówił szef zarządu województwa mazowieckiego. – To był rok dobrych i przemyślanych decyzji. Nowa polityka, dotycząca tzw. janosikowego, podział statystyczny województwa, kolejne miliony zainwestowane w ten region to fakty 2017 roku. Bez współpracy z samorządem i z wami to wszystko byłoby niemożliwe – mówił do zebranych Adam Struzik.

W rozmowie z nami zaś, marszałek Mazowsza pokusił się o małe podsumowanie przemian w samorządzie, do których dochodziło na przestrzeni lat. – Zmiany od 1990 roku są niesamowite – wspominał. – Kiedy patrzę na przemiany, które przechodziła samorządność w Polsce, to widzę, że jest to droga do odzyskiwania wolności. Droga, która została jednak zakłócona dwa lata temu. Teraz się w nią ingeruje, na co nie możemy my – samorządowcy, bo jestem nim z krwi i kości od lat – pozwolić – spuentował.

Podziękowania i nadzieje na jeszcze lepszy 2018 rok słał też Tomasz Kominek, radny miasta Płocka, dyrektor płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego.– 2017 rok był bardzo dobrym. Przybyło mnóstwo inwestycji, wiele ważnych rozpoczęto i mówię tu tylko o Płocku – stwierdził, przemawiając do zebranych ze sceny. – Nie zwalniamy jednak tempa. Mamy przed sobą kolejne dwanaście miesięcy, w które patrzę z optymizmem. To miesiące pod znakiem kolejnych inwestycji. Płock nam pięknieje i pnie się w górę także dosłownie – spójrzmy chociażby na powstające wiadukty – mówił.

Wprost ze sceny Tomasz Kominek dziękował wszystkim zebranym. Obiecał też dalszą troskę o Płock – dla mieszkańców. – Taka mała ławka, czy nic nie znacząca dla budżetu latarnia, wpływa na postrzeganie przez płocczan swojego miasta – apelował. – Wspólnie sprawiamy, że Płock pięknieje i tak będzie dalej, za co dziękuję wam wszystkim, w tym zebranym działkowcom, którzy dbają o zieloną część miasta – powiedział Kominek zapewniając, że w 2018 roku o nich nie zapomni, sugerując dalszą walkę o Dom Działkowca.

W rozmowie z nami zaś przewodniczący klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego w radzie miasta Płocka mówił, że praca samorządowca to przede wszystkim powołanie. – Chęć pomocy innemu człowiekowi to podstawa w naszej działalności – tłumaczył Tomasz Kominek.

Piątkowe spotkanie było również okazją do wręczenia dyplomów i wyróżnień dla prężnie działających rad osiedlowych i ich przewodniczących. Wyróżniono także wolontariuszy. Atrakcją spotkania samorządowców był zaś koncert płockiego chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. szwejk says:

  jakiż to przypadek, że żona marszałka tyż została nagrodzona
  czyżby już Adam inaczej kobicie nie mógł…wynagrodzić?

 2. xyz says:

  Ale jaja! Samorządowiec z krwi i kości… Od lat… To nie wiedzieliśmy, że dzięki PSL ta samorządność tak kwitnie. Nie nepotyzm, nie pękające w szwach starostwo, które kolesiów już pomieścić nie może, nie miliony wydane na wyjazdy w delegacje do śmiesznych krajów, o których nikt nie słyszał – tylko samorządność. Pan marszałek wie, co mówi: działają na rzecz małej ojczyzny. Ta ojczyzna nazywa się PSL :-) No, oni to potrafią jak nikt inni wmawiać ludziom, że białe jest czarne. Dobre, dobre…

 3. Iwona says:

  Nagrody i wyróżnienia dla rad osiedli zaledwie pół roku od ich wybrania? Przecież to jakis cyrk. A raczej poczàtek kampanii samorzàdowej z:-).

 4. A.B. says:

  Mogą sobie teraz bąki co najwyżej popuszczać ,już ludzie na oczy przejrzeli albo przejrzeć musieli choćby i nie chcieli- he he he

 5. Z teatru says:

  Było wyraźnie widać, że to kampania wyborcza PSL i walka przy użyciu różnych chwytów o głosy wyborców!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU