REKLAMA

Spotkania filmowe i zapowiedzi NK Przedwiośnie. Co znajdziemy w repertuarze?

REKLAMA

Przed nami kolejny tydzień pełny wrażeń kinowych. NK Przedwiośnie przygotowało premierowe pokazy filmowe, dzięki którym każdy z nas znajdzie w repertuarze coś dla siebie.

Ben-Hur

To film akcji, który jest współczesną wersją jednej z najsłynniejszych projekcji w reżyserii Williama Wylera. Na trwałe wpisał się w historię kina, zdobywając 11 Oscarów i stając się pierwszą superprodukcją z 9-minutowym wyścigiem rydwanów.

Książę Jude Ben-Hur jest bogatym kupcem, żyjącym w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia. Pewnego dnia do miasta przybywa jego brat, który chce stanąć na czele legionów rzymskich. Mimo, iż dzielą ich poglądy polityczne, to mężczyźni cieszą się ze spotkania po latach. Jednak nagle ta radość pryska…

Ben-Hur nieoczekiwanie odmawia Messali pomocy w zdławieniu powstania. Takie postępowanie dla Rzymianina oznacza zdradę. Na skutek intrygi dawnego druha, książę zostaje skazany na ciężkie prace, a jego rodzina przymusowo trafia do więzienia. Nieszczęśliwy los bohatera odmieni jednak pewne spotkanie, dzięki któremu otrzyma szansę na dokonanie zemsty i odzyskanie dawnego życia.

Ben-Hur pojawi się w NK Przedwiośnie w najbliższy piątek, 19 sierpnia.

Jak zostać kotem

Komedia, która oprócz tego, że doskonale bawi, to jeszcze uczy nas, jak pielęgnować rodzinne wartości. Zapracowany miliarder spędza całe dnie w swoim biurze i całkowicie oddaje się pracy, zapominając przy tym, jak ważny jest czas poświęcony rodzinie. Jachty, prywatny odrzutowiec, spotkania, podróże – to wszystko wciąga go bez pamięci. W rodzinnej willi żona i córki widują go tylko czasami. Pewnego dnia dzieje się coś, co całkowicie zmienia bieg zdarzeń. Mężczyzna nieoczekiwanie zostaje zamieniony w… kota! Domownicy nie zdają sobie nawet sprawy, że nowe zwierzątko jest tak naprawdę ich tatą w kocim futrze. Z czasem okazuje się, że bycie kotem jest karą za brak czasu, poświęcanego rodzinie. Dopiero w chwili, gdy mężczyzna zrozumie, że rodzina jest najważniejsza, będzie mógł powrócić do swojej naturalnej postaci.

Komedia ta w prosty i śmieszny sposób ukazuje jeden z aktualnych problemów społeczeństwa. Ciągły pośpiech, osiąganie sukcesów zawodowych, zarabianie pieniędzy, życie w luksusie – to wszystko powoduje, że ciężko znaleźć nam czas na pielęgnowanie wartości rodzinnych. Wychodzimy z domu wcześnie rano, wracając późno w nocy… Główny bohater jest idealnym przykładem takiego zachowania.Premiera filmu „Jak zostać kotem” odbędzie się w NK Przedwiośnie już w najbliższy piątek, 19 sierpnia.

Spotkania Filmowe – Łowcy miodu

Jak co tydzień, w każdy poniedziałek NK Przedwiośnie zaprasza wszystkich widzów na cykl Spotkania Filmowe. Tym razem będzie on połączony z projekcją filmu „Łowcy miodu”.

To polski dokument, który jako pierwszy wykorzystuje najnowsze zdobycia techniki do analizowania życia pszczół. Reżyser Krystian Matyska zgłębia niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. Wspólnie z Magdaleną Popławską przemieszczamy się przez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie – czy możliwe jest uratowanie pszczół przed całkowitą zagładą?

„Łowcy miodu” to wspólna historia człowieka i pszczół, począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, aż po tradycje zbierackie dawnych czasów. To odkrywcza podróż, która pozwoli zgłębić tajemnicę tych niezwykłych owadów.

Spotkania Filmowe wraz z projekcją filmu „Łowcy miodu” powrócą do NK Przedwiośnie w najbliższy poniedziałek, 22 sierpnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU