REKLAMA

Big Cyc i Skiba na płockim festiwalu

REKLAMA

Jak poinformował Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, do obsady tegorocznego Summer Fall Festival dołączy zespół Big Cyc, znany z utworów „Berlin Zachodni” czy „Facet to świnia” oraz ze zdecydowanych poglądów politycznych. 

Big Cyc to już legenda polskiego rocka. 3 września wystąpi na płockiej plaży, grając dobrze znane Polakom utwory. Zespół istnieje bowiem na polskiej scenie muzycznej od 27 lat i – co jest prawdziwym ewenementem – gra cały czas w tym samym składzie. Od marca 1988 roku grupę tworzą: Dżej Dżej – Jacek Jędrzejak (główny wokal, bas), Dżery – Jarosław Lis (bębny), Piękny Roman – Roman Lechowicz (gitary), Krzysztof Skiba (teksty, wokal, frontmen) oraz od 1999 roku – Gadak, czyli Piotr Sztajdel (klawisze). W 2006 roku dołączył do składu Marek Szajda, grający na gitarze.

Fot. materiały producenta
Fot. materiały producenta

Zespół powstał jako zbuntowany przeciwko rzeczywistości i – pomimo upływu lat – nie zapominał o happeningowych początkach. Wielokrotnie w specyficzny dla siebie sposób wskazywał absurdy czy niedociągnięcia polskiego życia społecznego i politycznego. Było więc i przykuwanie się do kaloryferów w wydawnictwie „Polskie Nagrania”, w którym protestowali przeciwko niewypłacaniu tantiem autorskich. Muzycy, wspólnie z Januszem Korwin-Mikke zjadali też formularze PIT, walcząc ze zbyt wysokimi podatkami. Nie zabrakło również ich pikiety przed gmachem Ministerstwa Kultury w czasie kadencji ministra Podkańskiego z PSL, kiedy chcieli zdemaskować stronniczą politykę finansową.Ostatnio zaś wzbudzili sporo kontrowersji, publikując singiel „Antoni wzywa do broni”, promujący nową, skandalizującą płytę zespołu pt. „Czarne słońce narodu”, która swoją premierę miała 13 maja br.


Summer Fall Festiwal odbędzie się 3 września na płockiej plaży.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU